SportWideo/Galerie

STUDIO FAKTY – Andrzej Padewski: „Chcemy grać – uprawianie sportu sprzyja odporności” [VIDEO]

0

Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski – w kolejnym programie #StudioFakty mówi o aktualnych problemach środowiska piłki nożnej w naszym regionie oraz w skali ogólnopolskiej.

Rozpoczynamy jednak od pytania o spodziewany termin otwarcia rozgrywek piłkarskich w niższych ligach. Sport amatorski, w tym sport dziecięcy powinien być „odmrożony”. Nie chcemy korzystać z prawnych wybiegów, ale normalnie trenować i utrzymywać aktywność. Zabiegamy o to na poziomie rządowym, ale rozumiemy, jak trudne i złożone są te decyzje – wyjaśnia szef DZPN.

To nie jest to samo widowisko, gdy na trybunach brakuje kibiców. Do czasu, gdy wrócimy do normalności bardzo tęsknimy – mówi Andrzej Padewski i nie kryje nadziei, że w maju i czerwcu będzie już można grać na boiskach. Zawodnicy i wszystkie kluby wypatrują czasu i warunków do zwyczajnych spotkań sportowych – dodaje.

Prezes DZPN Andrzej Padewski podkreśla, że uprawianie sportu, z zachowaniem zasad ostrożności pandemicznej, sprzyja uodpornieniu. Wspomina również o planowanych przedsięwzięciach dotyczących infrastruktury sportowej na Dolnym Śląsku. Zaznacza między innymi, że wielką rolę w tym względzie odgrywają samorządowcy, bo w gminach toczy się życie sportowe.

W finale wywiadu mowa jest tym, kto na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Wybory odbędę się w sierpniu br., ale muszą być poprzedzone wyborami w regionalnych strukturach, a te – póki co – nie są możliwe ze względu na obostrzenia. Zobacz nasze video.

Teraz jesteśmy skupieni na tym, aby wrócić do treningów i do rozgrywek – podsumowuje prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski.

Rozmawiał: Łukasz Ciona

Walkę o marzenia czas zacząć. eWinner Gawrdia Wrocław walczy o awans do finału

Poprzedni artykuł

Łączą twórców treści wideo na żywo ze znanymi markami – pozyskali 4,8 mln zł na dalszy rozwój

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.