KomunikacjaWideo/Galerie

„Strefa wydzielona” – komunikacja publiczna w czasie epidemii [VIDEO]

1

Na Dolnym Śląsku, głównie we Wrocławiu przybywa chorych na koronawirusa. Skutki tych nadzwyczajnych okoliczności odczuwamy wszyscy. Jakie zmiany czekają nas w komunikacji miejskiej. Czy miasto zniesie opłaty parkingowe we Wrocławiu, o co apelował dzisiaj rząd?

Każdy z kierowców został wyposażony w środki czystości, a pojazdy są ozonowane co służy naszemu bezpieczeństwu. Czy jeśli sytuacja pogorszy się diametralnie autobusy i tramwaje wyjadą na trasy? Od jutrzejszego wtorku, czyli od 17 marca br. wrocławska komunikacja tramwajowa w dni powszednie będzie jeździła według rozkładów sobotnich. Rozmawialiśmy z prezesem wrocławskiego MPK Krzysztofem Balawajderem.

Ograniczenie korzystania z transportu publicznego czy zaludnionych miejsc może pomóc w walce z koronawirusem. W obliczu zagrożenia epidemiologicznego wiele osób wybiera samochód. Na czas epidemii radny Miasta Wrocław Robert Grzechnik proponuję zawieszenie obowiązywania buspasów, przez co łatwiej byłoby się przemieszczać kierowcom osobówek.

Ograniczanie, a na najlepiej przerwanie łańcucha kontaktów – to najskuteczniejsza forma zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. O przestrzeganie ograniczeń i rekomendacji kierowanych przez administrację rządową apeluje wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Stan zagrożenia epidemicznego to nie koniec świata. Rząd i samorząd wprowadzają optymalne środki prewencji. Dotyczy to również komunikacji publicznej, z której korzystajmy – teraz z umiarem. Szanujmy też pracę motorniczych i kierowców, którzy przez wiele godzin pracują, abyśmy nie musieli pieszo pokonywać wrocławskich ulic. Zobacz nasze video.

Dariusz Nowakowski

Produkcja ciepła i energii elektrycznej dla aglomeracji wrocławskiej – nie ma zagrożenia mimo epidemii koronawirusa

Poprzedni artykuł

Po kwiatki „na gazie” – nie dojechał do kwiaciarni

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] zastosowali już inni przewoźnicy, nie tylko kolejowi, czego przykładem jest wrocławskie MPK, co pokazaliśmy w naszym serwisie video. W pociągach Kolei Dolnośląskich strefy będą oddzielone od pozostałej części pokładu i […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.