Od marca przyszłego roku z Wrocławia będzie można dotrzeć samolotem do Zaporoża na Ukrainie. Obok lotnisk w Kijowie, Lwowie i Charkowie to najważniejszy port powietrzny u naszego wschodniego sąsiada.

Nowe połączenie wprowadzi linia lotnicza Wizz Air. Połączenia będą wykonywane w środy i niedziele. Kierunki wschodnie to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów połączeń w siatce lotów ze Strachowic – zapewniają menedżerowie wrocławskiego lotniska. Rejs inauguracyjny Wrocław – Zaporoże jest zaplanowany 29 marca 2020 r. Bilety wkrótce będą dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Można spodziewać się, że Zaporoże będzie cieszyło się nie mniejszym zainteresowaniem niż pozostałe kierunki tej destynacji – uważa dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław Jarosław Sztucki.

Zaporoże to centrum obwodu z milionem mieszkańców. Przede wszystkim jednak to jedno z centrów gospodarczych Ukrainy. Miasto może też być punktem startowym dla turystów, którzy zechcą zwiedzać obszar historyczno-kulturowy Zaporoże Sicz.

Zaporoże będzie kolejnym ukraińskim celem w portfolio połączeń dolnośląskiego lotniska obsługiwanym przez tzw. „tanie” linie lotnicze. Wizz Air lata już z Wrocławia do Charkowa, Kijowa (Żuliany), Lwowa. Dosłownie za kilka dni do tego zestawu dołączona zostanie Odessa, gdzie od 1 listopada br. latać będą samoloty linii Ryanair, które latają także na lotnisko Kijów Boryspol.

„Słyszę melodię…” 150-osobowa orkiestra niesłyszących dzieci zagrała!

Poprzedni artykuł

„Wyzwania dla kolejnych pokoleń” – piąty kongres obywatelski za nami

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.