zdjęcie ilustracyjne

Stomatolog z Bolkowa został rozpracowywany przez jaworskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Lekarz poświadczał nieprawdę w dokumentacji medycznej pacjentów, wykazując świadczenia stomatologiczne, których nigdy nie wykonywał. Raporty rozliczeniowe wysyłał następnie do NFZ, skąd uzyskiwał nienależną refundację za leczenie. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy powiatowej w Jaworze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze pracowali nad tą sprawą od czerwca 2019 roku. W toku prowadzonego śledztwa przesłuchali kilkuset świadków, którzy byli pacjentami 52-latka. W efekcie tych czynności oraz analizy zabezpieczonych dokumentów przedstawiono podejrzanemu dentyście łącznie 118 zarzutów.

Jak wynika z materiału dowodowego, leczenia odbywały się w ramach prywatnej praktyki i były w związku z tym opłacane przez pacjentów. Lekarz nie wystawiał jednak paragonów, ani innych potwierdzeń płatności za usługę, a za wykonane świadczenie, pomimo tego, że było już prywatnie opłacone, żądał refundacji z NFZ – relacjonuje podkom. Wojciech Jabłoński.

Tylko w 2017 roku podejrzany lekarz doprowadził wrocławski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej wysokości blisko 8 tysięcy złotych.

W czerwcu 2021 r. wobec nieuczciwego dentysty prokurator Prokuratory Okręgowej w Jeleniej Górze zastosował środki zapobiegawcze, nie tylko w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu kontaktowania się z pacjentami bolkowskiego gabinetu stomatologicznego, ale również zabezpieczenie majątkowe poprzez zajęcie samochodu osobowego o szacunkowej wartości 150 tysięcy złotych.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała już do kamiennogórskiego sądu akt oskarżenia przeciwko nieuczciwemu 52-latkowi. Za popełnione przestępstwa lekarzowi grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Hubert Hurkacz zagra w ATP Finals!

Poprzedni artykuł

O kolejne punkty z Norwidem Częstochowa! [RAPORT Z GWARDII WROCŁAW]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.