Remont zasłużonego dworca Wrocław Nadodrze to coś, na co czekają mieszkańcy Wrocławia. Przedstawiciele Przewozów Regionalnych zaznaczają, że spółka poszukuje zewnętrznego inwestora, który podejmie się gruntownej modernizacji stacji kolejowej.

Nie trzeba tłumaczyć, że Wrocław Nadodrze stanowi ważne miejsce na kolejowej mapie Wrocławia. Wrocław Nadodrze stanowi ważny komunikacyjny węzeł Wrocławia. Według danych z 2018 roku stacja obsługiwała około 1000 osób na dobę. Daje jej to czwarte miejsce wśród wrocławskich „przystanków kolejowych”. Podium okupują Wrocław Główny, Wrocław Mikołajów i Wrocław Leśnica. Należy dodać, że na stacji zatrzymują się pociągi Intercity, pośpieszne i osobowe.

Spółka analizuje obecnie prawne i biznesowe możliwości rewitalizacji nieruchomości Wrocław Nadodrze – informuje rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych Dominik Lebda. Spółka ma zamiar wkrótce poinformować opinię publiczną, jeśli podjęte zostaną jakiekolwiek decyzje w tej sprawie. Pytanie, jak potencjalny inwestor podejmie temat rewitalizacji terenu dookoła dworca.

Przypomnijmy, że Wrocław Nadodrze jest jednym z najstarszych czynnych budynków Wrocławia. Samo otwarcie Dworca nastąpiło w 1868 roku! Jak długo trzeba będzie czekać na „nowe życie” dla tego ważnego miejsca w obrębie Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej?

Wrocławska Rada Kultury w komplecie – kultura ma się uspołeczniać

Poprzedni artykuł

Szczepienia na Dolnym Śląsku już się rozpoczęły – w rezerwie pozostaje szpital tymczasowy we Wrocławiu

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

3 Komentarze

  1. Akurat na zdjęciu jest budynek szpitala MSWiA

    1. Na którym zdjęciu? Obecnie jest na pewno dworzec!

      1. Dokładnie

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.