Bywają zdarzenia wymagające szybkich oraz zdecydowanych działań. W przeciwnym wypadku może dojść do zagrożenia życia i zdrowia, a jego ochrona, to jedno z głównych zadań policjantów.

Dlatego też, kiedy do mundurowych z Komisariatu Wrocław Fabryczna wpłynęła informacja o 80-letniej kobiecie, która od kilku godzin nie wróciła do domu na Muchoborze, funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze za starszą panią. Na miejsce, w którym po raz ostatni widziana była wrocławianka, wezwano przewodnika z psem służbowym. Równolegle swoje działania prowadzili także policjanci pionu kryminalnego oraz pionu prewencji. Sprawdzali okolicę miejsca zamieszkania seniorki, a także tereny przyległe, po których mogła spacerować 80-latka.

W komisariacie dzielnicy Fabryczna ogłoszono alarm, działania prowadzone były także przez mundurowych z Oddziału Prewencji Policji dolnośląskiej komendy. Informację o prowadzonych poszukiwaniach przekazano ponadto do innych służb oraz instytucji działających na terenie miasta. I właśnie również dzięki informacji od pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, udało się w konsekwencji odnaleźć wrocławiankę.

Funkcjonariusze otrzymali sygnał, że kobieta odpowiadająca rysopisowi zaginionej przebywa w okolicy ulicy Opolskiej i natychmiast pojechali na miejsce. Funkcjonariusze zaopiekowali się 80-latką i seniorka już kilkadziesiąt minut później, cała i zdrowa znalazła się w swoim domu.

Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

W związku ze spadkiem temperatur na co dzień policjanci realizują działania ukierunkowane na pomoc wszystkim osobom, których życie i zdrowie w związku z przebywaniem na zewnątrz w niskich temperaturach może być zagrożone. Sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy.

Dolnośląscy funkcjonariusze proszą o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Czas na „covid-winners” – obecność na giełdzie tańsza

Poprzedni artykuł

„Mały ZUS plus” – opcja już dostępna dla przedsiębiorców

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.