Za nami 8. edycja Made in Wroclaw, jednego z najważniejszych wydarzeń technologiczno-biznesowych na Dolnym Śląsku. Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „Stage of Knowledge”.
Jak co roku przyciągnęła ekspertów, startupy oraz innowacyjne firmy, które dzieliły się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. W tym roku wydarzenie składało się z trzech sesji tematycznych: „Stage of Knowledge”, „Triple Transformation” oraz „Road to 2030 – How to Stay in the Lead?”, w trakcie których poruszane były kwestie związane z przyszłością technologii, transformacjami w biznesie oraz strategiami, które pozwolą firmom zachować przewagę konkurencyjną w tym dynamicznie zmieniającym się otoczeniu.
Już po raz ósmy spotykamy się tutaj w gronie przedstawicieli biznesu, nauki, innowatorów, startupów oraz wszystkich, którym na sercu leży rozwój Wrocławia. Wydarzenie wciąż się rozwija, wprowadzamy nowe elementy, takie jak międzynarodowy konkurs startupowy, czy inspirujące spotkanie startupów z funduszami inwestycyjnymi, którym wczoraj rozpoczęliśmy Made in Wroclaw – mówiła prezeska Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Magdalena Okulowska.
Podczas uroczystego otwarcia tegorocznego Made in Wroclaw, prezydent Wrocławia opowiadał o trudnościach, które pokonał Wrocław, a które nie zahamowały jego rozwoju.
Jesteśmy dumnymi mieszkańcami trzeciego największego miasta w Polsce, które dynamicznie się rozwija, mimo niezależnych od nas uwarunkowań, takich jak pandemia COVID-19, kryzys migracyjny wywołany wojną w Ukrainie czy kryzys gospodarczy. Naszym zadaniem jako władz instytucjonalnych, jest stwarzanie warunków, aby różnego rodzaju przedsięwzięcia biznesowe w dalszym ciągu mogły we Wrocławiu jak najlepiej się rozwijać. Wrocław to miasto ludzi młodych, ambitnych, miasto studenckie. Młodzi ludzie chcą tu przyjeżdżać, studiować, mieszkać i pracować. Naszym zadaniem jest tworzenie warunków, aby mogli rozwijać się i żyć tutaj jak najlepiej – mówił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
Biznesowi we Wrocławiu sprzyja dostęp do wykwalifikowanej kadry. Dzięki uczelniom wyższym Wrocław kształci rocznie ponad 105 tysięcy studentów, a wielu z nich zostaje we Wrocławiu – aż 27 tysięcy absolwentów co roku zasila lokalny rynek pracy.
- Wstęp na Expo tradycyjnie był bezpłatny, a cały dochód ze sprzedaży biletów na konferencję zostanie przekazany na pomoc dla osób poszkodowanych w powodzi.
Materiał organizatora