fot. TT Jacek Sutryk

Stadion Wrocław w końcu, po latach oczekiwań, zyskał tytularnego sponsora. Została nim Firma Tarczyński zajmująca się produkcją wędlin. Nowy partner kojarzony jest z kolorem pomarańczowym, a te barwy należą do zwaśnionego Zagłębia Lubin.

Stadion zainkasuje 14 mln złotych za 6 lat kontraktu. Stadion Wrocław był do tej pory jedynym obiektem wybudowanym na Euro 2012, który nie miał sponsora tytularnego.

To ważny dzień dla Wrocławia i stadionu, 10-lecie tego wyjątkowego miejsca. – powiedział prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Tarczyński to firma, która we wrocławskim sporcie obecna jest od jakiegoś czasu. Do tej pory kojarzona była z utytułowaną ekipą futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław.

Nie od dziś wiadomo, że kolorem kojarzącym się z firmą Tarczyński – pomarańczowym – są barwy Zagłębia Lubin, lokalnego rywala WKS-u.

Jak na tę zmianę zareagują najzagorzalsi kibice Śląska Wrocław? Doskonale pamiętamy sytuację z początku października tego roku. To właśnie wówczas, podczas meczu Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań, a Śląskiem Wrocław, prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk – był widziany na fotografii pokazującej go z szalikiem “Kolejorza”. Wówczas, fani Śląska nie pozostawili na nim suchej nitki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Burza wokół szalika Jacka Sutryka 

Burza wokół szalika Jacka Sutryka

TEMAT ZASTĘPCZY DLA PODWYŻEK W MAGISTRACIE?

Nieprzypadkowa wydaje się być data podpisania umowy ze sponsorem tytularnym stadionu. Przypomnijmy, że to dziś podczas sesji rady miasta podniesione zostaną diety radnych oraz pensja prezydenta Jacka Sutryka.

Kwestię sesjy rady miasta zauważają również samorządowcy. O obecność prezydenta pyta były koszykarz Śląska Wrocław, obecnie radny rady miasta Wrocławia.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Radni i prezydent Sutryk podniosą sobie pensje? Ile zarobią?

Radni i prezydent Sutryk podniosą sobie pensje? Ile zarobią?

Rusza sklep internetowy MPK Wrocław – sprawdź kiedy

Poprzedni artykuł

Rok bez Diego Maradony. Wspomina go były snajper Śląska Wrocław

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. Poziom dziennikarstwa równy zero.
    Nie ma sponsora -źle,jest sponsor źle bo ma pomarańczowe barwy.
    To kibice Lechi powinni być źli bo ich stadion nazywa się Pepsi Arena i ma kolor niebieski-należacy do barw Lecha.
    Co jeszcze wroclawskie fakty (pisane z małych specjalnie)wymyślą.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.