fot. Pianoforte Agencja Artystyczna

Wszyscy tęsknimy za powrotem do czasów przed pandemią! Jeszcze bardziej tęsknimy za Jarmarkiem Bożonarodzeniowym na wrocławskim Rynku! To będzie już 12 edycja tego wydarzenia.

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 19 listopada i potrwa, aż do końca roku czyli do 31 grudnia! Wrocławski Rynek po raz kolejny stanie się tłem bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czeka moc atrakcji.

W pobliżu wrocławskich kwiaciarek na Placu Solnym pojawią się ptysiowe gofry, maślane bułeczki Roti, placki ziemniaczane, cepeliny, kartacze, pyry z gzikiem, szynki pieczone, oryginalna chałwa, góralskie serki, czekoladowe pierniki, unikatowa ceramika ukraińska, świąteczne ozdoby z drewna i naturalne kosmetyki.

Na Placu Solnym z trzypoziomowego bajkowego domku z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem, będzie można podziwiać panoramę Jarmarku. W domku tym będzie można ogrzać się w blasku kominka, napić się gorących napojów i przyjemnie spędzić czas w świątecznej, bajkowej przestrzeni. Ta niecodzienna atrakcja dostępna będzie tylko podczas Jarmarku i zachwyci swoim urokiem każdego!

Scena muzyczna stanie w grudniu

W magiczny klimat wprowadzą nas wydarzenia artystyczne, już od 1 grudnia przy choince pojawi się scena muzyczna. W świąteczne weekendy będzie można podziwiać występy artystyczne najmłodszych, koncerty świąteczne, magiczne widowiska, realizowane we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Zupełnie nowy domek

W pobliżu Pręgierza obok tradycyjnego Świątecznego Wiatraka, pojawi się nowy domek, gdzie w godzinach przedpołudniowych dzieci z przedszkoli będą mogły wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych malowania bombek i skorzystać z karuzeli znajdujących się w przestrzeni Jarmarku.

Nowa karuzela dla najmłodszych

Przy wrocławskiej choince pojawi się nowość dla najmłodszych – dziecięca karuzela „Rudolf i przyjaciele”. Na pierzei północnej Rynku stanie Domk Kominkowego z plenerowymi kominkami, gdzie będzie można ogrzać się przy prawdziwym ogniu i wrocławskim grzańcu. Ulica świdnicka przywita wszystkich bramą Jarmarku Bożonarodzeniowego, która wprowadzi wszystkich gości w magicznie świąteczny klimat.

Tajemnicze listy przy dworcu. Tym razem autorem “Zawodowiec”

Poprzedni artykuł

MPK Wrocław w służbie dla zdrowia [WIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.