KomunikacjaWideo/Galerie

Spowalniają ruch, to pewne – cała reszta to mnóstwo kontrowersji [VIDEO]

0

Progi spowalniające przy ulicy Ślężnej we Wrocławiu wywołują kontrowersje. Temat ten poruszaliśmy już we wcześniejszej publikacji naszego portalu.

Progi spowalniające w jezdni ul. Ślężnej powstały na wysokości ul. Skwerowej i ul. Kuronia/Sztabowej. Początkowo kierowcy z trudem zauważali progi wyspowe, które ze względu na swój kolor (a raczej jego brak) zlewał się z asfaltem. W niedługim czasie „garby” oznakowano, co jednak nie zmieniło znacząco kontrowersji wokół ich zainstalowania w ruchliwej wrocławskiej arterii.

Opozycja w radzie miejskiej grzmi o dyskryminacji kierowców, a ratusz broni się argumentem „bezpieczeństwa pieszych”. Radny Robert Grzechnik jest odmiennego zdania. Uważa, że kwestia bezpieczeństwa to, także czas dotarcia służb ratunkowych do poszkodowanych. Zobacz nasze video.

Faktem jest, że w miejscach, gdzie są spowalniacze, dochodziło do licznych niepokojących zdarzeń drogowych. Kontrowersje wokół różnych drogowych regulacji są stałym zjawiskiem. Kto ma racje tym razem? Czy będzie bezpieczniej? Dowiemy się w przyszłości – do sprawy wrócimy za kilka miesięcy.

Dariusz Nowakowski

Mamy coraz więcej „ozdrowieńców”, u których choroba zostawiła trwały ślad – powstaje drugi w Polsce Ośrodek Kompleksowej Opieki nad Pacjentem po COVID-19

Poprzedni artykuł

Przełom w PepsiCo – butelki Pepsi wykonane będą w 100% z rPET do końca 2021 roku [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.