Coraz bliżej jest finał budowy nowoczesnego i atrakcyjnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Kamieńcu Ząbkowickim, o czym informowaliśmy w naszym serwisie video.

Na tzw. „kamienieckich dołach”, wokół zbudowanego już kompleksu sportowego, ukształtowane są już skarpy, które dodatkowo będą również torem dla jazdy rowerów typu Cross. Wkrótce powstaną drogi dojazdowe oraz budynki szatniowe. Wykonane będą jeszcze druga część placu zabaw i nawodnienie boiska. Wokół kompleksu zostanie również zasiana trawa, będzie też ułożona zieleń izolacyjna na stokach, aby właściwie stabilizować całość konstrukcji. Część prac nie mogło być zrealizowanych przez wykonawcę w ubiegłym roku z uwagi na pandemię, ale w roku bieżącym wszystko powinno pójść już zgodnie z planem.

 

Jak podkreśla burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec, założeniem inwestycji jest nowa jakość sportu i rekreacji w plenerze. Jestem przekonany, że już niedługo mieszkańcy naszej Gminy i nasi Goście będą tu mogli atrakcyjnie spędzać czas. Nie zapominajmy jednak, że to jest nadal plac budowy. To ważne, ze względu na bezpieczeństwo osób i inwestycji.

Jednocześnie trwają, relacjonowane w serwisie video naszego portalu, prace renowacyjne w Pałacu Marianny Orańskiej, a dzięki darczyńcom wracają tu cenne pamiątki z przeszłości tego niezwykłego miejsca.

Kolejne cenne pamiątki wróciły do Pałacu Marianny Orańskiej. Co ważne, są to oryginalne artefakty, które swego czasu były użytkowane w kamienieckim pałacu księżnej Marianny.

Cieszę się, że po wielu latach spadkobiercy dawnych pracowników pałacu przekazali oryginalne ubiory służby pałacowej. Otrzymaliśmy również przedmioty codziennego użytku z grawerami i haftami sygnowanych użytkowników i właścicieli. Szczególnie ciekawym eksponatem jest piękna patera z inicjałami „PA” (Prinz Albrecht). Dziękuję Darczyńcom! Zapewniam, że będą one cieszyły oczy wielu turystów odwiedzających pałac księżnej Marianny – poinformował burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec.

„Nie poddajemy się przeciwnościom i planujemy lato” – dzięki nowym połączeniom lotniczym z Wrocławia na wakacje

Poprzedni artykuł

Prof. Przemysław Śleszyński: „W Polsce doszło do odwrócenia kierunków migracji – ucierpiały miasta średnie” [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.