Uwaga pasażerowie MPK! Znamy szczegóły kursowania komunikacji zbiorowej podczas weekendu majowego. Szykuje się też kilka zmian w związku z remontami. Od 1 maja planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 2, 4, 5, 8, 9, 11, 15, 17 i 74. Planowane jest także wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 124 i 10, które powrócą na swoją trasę do Biskupina.

1 maja 2021 roku (sobota)

1.        Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.
2.   Wszystkie linie nocne będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.

2 maja 2021 roku (niedziela)
1.        Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.
2.   Wszystkie linie nocne będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.

3 maja 2021 roku (poniedziałek)

1.        Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.

1.05.2021r. – wymiana rozjazdów tramwajowych na ulicy Piotra Skargi
W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na ulicy Piotra Skargi przy skrzyżowaniu z ulicą Teatralną oraz z ulicą Oławską (wyłączenie z ruchu tramwajowego odcinka torów pomiędzy ulicą Teatralną a placem Domonikańskim), od 1 maja 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 2, 4, 5, 8, 9, 11, 15, 17 i 74.

Linia 2

Dwójka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Społecznego przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego i Małachowskiego do ulicy Piłsudskiego z pominięciem przystanku “Galeria Dominikańska” i “Wzgórze Partyzantów“.

Linia 4

Czwórka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Społecznego przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego, Małachowskiego, Piłsudskiego do placu Legionów z pominięciem przystanku “Galeria Dominikańska“, “Świdnicka“, “Zamkowa” i “Narodowe Forum Muzyki“.

Linia 5

Piątka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku “Arkady (Capitol)“, “Dworzec Główny” i “Wzgórze Partyzantów“.

Linia 8

Ósemka” jadąca z Karłowic w kierunku Tarnogaju, od Hali Targowej pojedzie objazdem przez ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok i Teatralną do ulicy Kołłątaja a w kierunku przeciwnym od ulicy Kołłątaja przez ulicę Teatralną, Widok, Szewską, most Uniwersytecki i Drobnera do placu Bema.

Linia 9

Tramwaje linii 9  jadące z Sępolna w kierunku Parku Południowego, od Hali Targowej pojadą objazdem przez ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok i Teatralną do ulicy Kołłątaja a w kierunku przeciwnym od ulicy Kołłątaja przez ulicę Teatralną, Widok, Szewską, most Uniwersytecki i Drobnera do placu Bema.

Linia 11

Tramwaje linii 11 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku “Arkady (Capitol)“, “Dworzec Główny” i “Wzgórze Partyzantów“.

Linia 15

Tramwaje linii 15 jadące z Parku Południowego w kierunku pętli Poświętne, będą kursowały objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Widok do ulicy Szewskiej i dalej dotychczasowym objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.
W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Linia 17

Tramwaje linii 17 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny, plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego i Małachowskiego do ulicy Piłsudskiego z pominięciem przystanku “pl. Bema“, “Hala Targowa“, “pl. Nowy Targ“, “Galeria Dominikańska“, “Park Staromiejski“, “Opera” i “Renoma“.

Linia 74

Tramwaje linii 74 jadące z FAT-u w kierunku pętli Osobowice, będą kursowały objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Widok do ulicy Szewskiej i dalej dotychczasowym objazdem przez most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.
W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

BILETY OKRESOWE

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– autobusami linii na odcinku Krzyki – pl. Grunwaldzki – Krzyki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 5 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– tramwajami linii na odcinku Oporów – pl. Wróblewskiego – Oporów;
– tramwajami linii 2, 17 i 70 na odcinku Arkady Capitol – pl. Wróblewskiego – Arkady Capitol.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 14, 15 lub 24 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– tramwajami linii na odcinku Poświętne – Arkady Capitol – Poświętne;
– tramwajami linii 74 na odcinku Kleczkowska – pl. Legionów – Kleczkowska;
– autobusami linii 132 na odcinku pl. Jana Pawła II – pl. Staszica – pl. Jana Pawła II;
– autobusami linii 142 na odcinku pl. Jana Pawła II – Serbska (C.K.Agora) – pl. Jana Pawła II.

1.05.2021r. – zakończenie remontu torowiska na ulicy Olszewskiego

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na ulicy Olszewskiego oraz na pętli tramwajowej “Biksupin”, od 1 maja 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 124 i 10, które powrócą na swoją trasę do Biskupina.

Jacek Sutryk stracił swojego przewodniczącego w radzie miejskiej. Opozycja odwołała Jarosława Charłampowicza

Poprzedni artykuł

Przewodniczący Charłampowicz został odwołany – Rozmowa z radną Jolantą Niezgodzką [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.