Śląsk Wrocław pokonał w meczu towarzyskim RB Lipsk 2:1. Spotkanie odbyło się w Niemczech. Gole dla WKS-u zdobyli Waldemar Sobota i Erik Expósito.

Przeciwnik wrocławian to aktualny wicemistrz Niemiec i dwukrotny finalista Pucharu Niemiec. W sezonie 2019/2020 RB Lipsk dotarł do półfinału Ligi Mistrzów i jest to największy sukces niemieckiego klubu w jego historii. W batalii o finał piłkarze z Lipska przegrali z Paris Saint-Germain. Bieżący sezon jest dla zawodników RB Lipsk kolejnym, w którym grają w elitarnych rozgrywkach. W grupie rywalizują z Manchesterem City, PSG i Club Brugge.
W składzie niemieckiego zespołu, mimo przerwy na kadrę, wystąpiło kilku piłkarzy z pierwszego składu. Chociażby Christopher Nkunku – francuski piłkarz, który w tym sezonie zdobył hat-tricka w Lidze Mistrzów przeciwko Manchesterowi City.
Śląsk Wrocław już po upływie nieco ponad kwadransa…prowadził 2:0. W 14. minucie Waldemar Sobota wykorzystał błąd bramkarza Lipska – Josefa Martineza – i…strzałem z własnej połowy pokonał golkipera RB.

Zaledwie dwie minuty później Sobota wyłożył piłkę Erikowi Expósito, a były napastnik Las Palmas podwyższył prowadzenie.

Tuż przed przerwą do bramki Putnocky’ego trafił Christopher Nkunku, ale był to ostatni gol w tym meczu. Śląsk Wrocław pokonał RB Lipsk w meczu sparingowym 2:1.

RB Lipsk 1:2 Śląsk Wrocław (1:2)
  • 0:1 Waldemar Sobota’14
  • 0:2 Erik Expósito’16
  • 1:2 Christopher Nkunku’42

RB Lipsk: Martinez (gk) (Tschauner (gk)) – Simakan, Angelino, Nkunku, Mukiele (Kostka), Moriba, Raebiger, Novoa, Henrichs, Kampl (k), Wosz

trener: Jesse Marsch

Śląsk: Putnocky (gk) – Lewkot, Golla (85’Michalski), Poprawa – Janasik (72’Boruń), Sobota (85’Borys), Makowski (62’Pich), Stiglec (62’Pawłowski) – Praszelik, Łyszczarz (85’Młynarczyk) – Expósito (66’Zylla)

trener: Jacek Magiera