Fot. YouTube/Zrzut ekranu

Grzegorz Braun w trakcie dzisiejszej debaty w Sejmie dotyczącej strajku pracowników zawodów medycznych zaatakował ministra zdrowia. Poseł Konfederacji zwrócił się do Adama Niedzielskiego słowami “będziesz pan wisiał”. Brauna wykluczono z obrad, a w Internecie pojawiło się wiele komentarzy odnośnie do skandalicznego zachowania polityka. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że w związku z dzisiejszą wypowiedzią Brauna, składa wniosek do prokuratury.

Dzisiaj w sejmie odbyły się burzliwe obrady w związku z trwającym protestem medyków. Opozycja oskarżała ministra Niedzielskiego o doprowadzenie do sytuacji, w której medycy strajkują na ulicy. Szef resortu zdrowia sprzeciwiał się zarzutom i mówił o “zwiększonych nakładach na służbę zdrowia w stosunku do rządów PO–PSL”.

Napięcie na sali przy ul. Wiejskiej osiągnęło apogeum, gdy głos zabrał Grzegorz Braun. – Ludzie, którzy odpowiadają za tę sytuację, są zbrodniarzami wojennymi. Będziesz pan wisiał – krzyczał do Niedzielskiego po wyłączeniu mikrofonu Braun.

Całość nagrania zobaczycie poniżej

Źródło: YouTube/Janusz Jaskółka

W obronie Adama Niedzielskiego niezwłocznie stanął lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. – Musimy zaprotestować wszyscy, jak tu jesteśmy. Nie zgadzam się z panem ministrem w wielu rzeczach. Opowiadał głupoty z tej mównicy, ale będę pana bronił przed takimi tekstami. Panie pośle Braun, nie wolno nigdy wobec nikogo tak mówić, nigdy! To jest groźba karalna! Pan często mówi “szczęść Boże” z tej mównicy, jak pan może mówić do kogoś takie słowa?! – pytał Brauna. Za swoje karygodne zachowanie poseł Konfederacji został wykluczony z obrad.

Słowa posła Konfederacji wywołały publiczne oburzenie. Poniżej znajdziecie kilka komentarzy polityków z różnych partii odnośnie do dzisiejszego zachowania Grzegorza Brauna.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że w związku z dzisiejszą wypowiedzią Brauna, składa wniosek do prokuratury.

 

 

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Maszynisty

Poprzedni artykuł

Dziewięciokrotny mistrz Polski uległ we Wrocławiu! Gwardia wygrywa z Bełchatowem 3:1

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.