Siedzący na balustradzie mostu Grunwaldzkiego mężczyzna, jak sam stwierdził, „podziwiał widoki”.
Pochodząca od świadków informacja o mężczyźnie siedzącym na balustradzie mostu Grunwaldzkiego zaalarmowała służby. Interweniujący na miejscu policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście musieli działać nie tylko bardzo szybko, ale również rozważnie, aby nie doszło do tragedii. Stan w jakim znajdował się 27-latek oraz jego niejasne intencje sprawiły, że rozmawiając z 27-latkiem mundurowi skutecznie skupili jego uwagę na sobie odwracając ją jednocześnie od kolegów z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji.
Ci drudzy korzystając z chwili nieuwagi nie zawahali się nawet na moment i już po chwili niedoszły skoczek był bezpieczny. W pierwszej kolejności mężczyzną zajęli się medycy. Po wizycie w szpitalu nie trafił jednak na wolność, a do policyjnego aresztu. W trakcie policyjnej interwencji 27-latek nie okazał wdzięczności, a wręcz przeciwnie, był agresywny jednocześnie znieważając policjantów, którzy ruszyli mu z pomocą. Młody mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.
Oszuści nie ustają w wysiłkach mających na celu sięgnięcie do kieszeni uczciwych obywateli.
Niestety, wrocławianie również padają ofiarami tego typu przestępstw. Kolejną podobną historię usłyszeli policjanci z komisariatu w Siechnicach od 63-letniej kobiety, która złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Oszust podszywając się pod jej syna nawiązał z nią kontakt poprzez popularny komunikator internetowy i poprosił o pomoc finansową. Kobieta, przekonana, że rozmawia z synem przesłała oszustowi ustaloną kwotę na wskazany nr rachunku bankowego. Gdy 63-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego zorientowała się, iż padła ofiarą przestępstwa niezwłocznie skontaktowała się z właściwymi służbami. Niestety blisko 3000 złotych, które miały być przeznaczone dla syna trafiły w ręce oszustów.
Nawet jeśli myślimy, że pisze do nas znajomy lub jak w tym przypadku członek najbliższej rodziny, nie traćmy czujności i upewnijmy się, że to na pewno on, choćby poprzez zadzwonienie do niego. Nie udostępniajmy danych do logowania osobom postronnym. Zabezpieczmy swoje profile na serwisach społecznościowych czy komunikatorach internetowych poprzez korzystanie ze skomplikowanych haseł, które nie są związane z powszechnie znanymi o nas informacjami, takimi jak imię i nazwisko, data urodzenia, czy miejsce zamieszkania. Jeśli serwis internetowy lub inna platforma nam to umożliwia, używajmy wieloetapowej weryfikacji podczas logowania. Dzięki temu oszuści nie włamią się na nasze konta i nie wykorzystają naszych znajomych lub członków rodziny poprzez przejęty profil internetowy.
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl