Karambol na autostradzie A4. Doszło łącznie do kilkunastu zdarzeń. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale droga jest zablokowana. Wprowadzono objazdy.

Opady śniegu i bardzo śliska nawierzchnia znacznie utrudniają jazdę kierującym. Policja prosi o kierowanie się wytyczonymi objazdami, zachowanie szczególnej ostrożności i utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami.

Około godz. 6:30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony o pierwszym zdarzeniu drogowym na 73 km autostrady A4, tuz przed zjazdem na Chojnów/Budziwojów w kierunku Zgorzelca, gdzie kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Renault doprowadzając do zderzenia. Następnie po kilkunastu minutach na 74 km autostrady A4 doszło do kilku kolizji drogowych z udziałem 9 pojazdów ciężarowych.

Autostrada dalej jest zablokowana w obu kierunkach. Doszło do kilku zdarzeń. Jest ich  łącznie kilkanaście. Utrudnienia na pewno potraja kilka godzin. – powiedziała nam Anna Grześków z KMP w Legnicy.

Obecnie policjanci wykonują czynności, które pozwolą na udrożnienie przejazdu, a także wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że żadna z osób uczestniczących w zdarzeniach nie odniosła obrażeń.

Utrudnienia także na złotoryjskim odcinku

Na Złotoryjskim odcinku autostrady doszło łącznie do 6 kolizji. 4 z nich na drodze w kierunku Wrocławia, pozostałe w kierunku Zgorzelca. Jedna pasażerka miała drobne obrażenia niewymagające pomocy medycznej. – powiedziała nam Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Piotr Krejner
źródło: Policja Legnica

Dolnośląscy żołnierze WOT oddali kilkadziesiąt litrów krwi

Poprzedni artykuł

Pomoc dla przedsiębiorców. Tarcza 8.0

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.