Potwierdziły się doniesienia o zmianie na fotelu przewodniczącego w Radzie Miejskiej Wrocławia. Sergiusz Kmiecik zastąpił Bohdana Aniszczyka, a opozycja doszukuje się w tych roszadach ceny za większość dla Jacka Sutryka.

Przypomnijmy, że Sergiusz Kmiecik jest aktywnym politykiem Porozumienia Jarosława Gowina. Kilka tygodni temu zasilił szeregi klubu Forum Jacka Sutryka, a to doprowadziło do odzyskania większości przez stronników urzędującego prezydenta. W konsekwencji udało się przegłosować także absolutorium i wotum zaufania. 

Bohdan Aniszczyk zasiadał na fotelu przewodniczącego przez zaledwie dwa miesiące. Kilka godzin przed jego wyborem odwołano z tej funkcji Jarosława Charłampowicza, za którego odwołaniem opowiedziało się aż 22 radnych. Pisaliśmy o tym: TUTAJ!

Kandydatura Sergiusza Kmiecika została wskazana przez ustępującego przewodniczącego.Po pierwsze jest on młodszy ode mnie. Jest też ojcem dwójki dzieci, a więc doświadczenie rodzinne ma. Potrafi się ubrać, bo ja jestem jaki jestem — powiedział poprawiając swoją charakterystyczną, skórzaną kamizelkę Bohdan Aniszczyk. 

Rezygnacja Bogdana Aniszczyka została przyjęta z żalem i smutkiem wielu radnych. W ocenie opozycji formułuje się w ten sposób koalicja prezydenta Jacka Sutryka z częścią Zjednoczonej Prawicy. W ich ocenie, jedno z najważniejszych stanowisk w samorządzie Wrocławia zostało oddane osobie, która jest z ugrupowania, które niszczyło samorządność w Polsce. — Wszyscy żyliśmy w nadziei że ta zmiana będzie funkcjonowała do końca kadencji. Przez te kilka tygodni mieliśmy przewodniczącego, który godnie reprezentuje radę. Każdy kto potrafi dodać 2 do 2 może sobie dopowiedzieć jakie inne sytuacje i konfiguracje polityczne miały wpływ na tę decyzję — mówił po  ogłoszeniu rezygnacji przez ustępującego przewodniczącego Piotr Uhle z Nowoczesnej.

19 z 37 radnych opowiedziało się za kandydaturą Sergiusza Kmiecika. 

Piotr Krejner

Miasteczko Zdrowia do 16:00 pod Magnolią. Przebadaj się! – apeluje medalista olimpijski, Józef Tracz

Poprzedni artykuł

Do obiegu trafiła kolekcjonerska moneta z Wrocławiem! Robi wrażenie?

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.