Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na wystawę edukacyjną pt. SENSO-litera skierowaną do dzieci, rodziców oraz do każdego kto wierzy, że litery to coś więcej niż znaki na papierze.

W dzisiejszych czasach nastawieni jesteśmy na szybką naukę – książki, podręczniki i artykuły czytamy głównie po to, aby się czegoś dowiedzieć, doszkolić, podnieść swoje kwalifikacje. Do tego podejścia przyzwyczajamy również dzieci, które już na etapie edukacji wczesnoszkolnej uczą się pisania przede wszystkim po to, aby przekazywać bardzo konkretne treści. Zupełnie zagubiliśmy umiejętność rozkoszowania się literami, przestaliśmy je traktować jak dzieła sztuki.

Wystawa edukacyjna SENSO-litera to przestrzeń przyjazna dzieciom, która pozwoli odkryć litery na wiele sposobów dzięki naszym zmysłom – będziemy litery wąchać, dotykać, poruszać, wyobrażać… co tylko przyjdzie nam do głowy! W każdą sobotę zapraszamy rodziny do przyłączenia się do naszych twórczych warsztatów, w trakcie których wspólnie odkryjemy kolejne możliwości nie tylko liter, ale też nasze własne. Razem będziemy przedstawiać, słuchać, tworzyć, a nawet tańczyć!

Wystawa SENSO-litera skierowana jest głównie do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem liter oraz do każdego, kto wierzy, że litery to coś więcej niż znaki na papierze.

Ekspozycja SENSO-litera – do 8 września 2019 – Muzeum Pana Tadeusza (Rynek 6) – Wrocław (dostępna na poziomie 0, przyjazna dla wózków dziecięcych oraz dla dzieci z niepełnosprawnościami)

 

„Widziałem to na własne oczy…” – nasz Czytelnik przypomina o powodzi sprzed 22 lat

Poprzedni artykuł

Wojtek Justyna TreeOh – uczta dla fanów funky

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.