Właśnie zakończyło się dostarczanie paczek do niewidomych i niedowidzących seniorów z Wrocławia. Zawartość paczek z pewnością umili im Wielkanoc. Była to wspólna akcja centrum handlowego Magnolia Park i Dolnośląskiego Okręgu Polskiego Związku Niewidomych.

Świąteczne paczki trafiły do mieszkających we Wrocławiu podopiecznych Dolnośląskiego Okręgu Polskiego Związku Niewidomych. Wybrano 60 najbardziej potrzebujących osób, które otrzymały artykuły spożywcze, w tym cukiernicze wypieki, na świąteczny stół. Zawartość paczek ufundowało centrum handlowe Magnolia Park.

Zaangażowaliśmy się w lokalną akcję wraz z Cukiernią Sowa i hipermarketem Carrefour, aby pomóc zorganizować nadchodzące święta osobom, którym trudno jest zrobić to samodzielniemówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor centrum handlowego Magnolia Park.Tego typu akcje są ważnym elementem naszej strategii. Jesteśmy centrum zaangażowanym w działania społeczne i troszczymy się o mieszkańców naszego miasta dodaje.

Tegoroczne wsparcie seniorów to już druga tego typu inicjatywa, którą Magnolia Park przeprowadziła z Polskim Związkiem Niewidomych. Marzena Liczmonik, wiceprezes Dolnośląskiego Okręgu PZN, wspomina radość obdarowanych osób i podkreśla, że tegoroczna edycja spotkała się z takim samym uznaniem.

Pomoc zawsze jest mile widziana, szczególnie podczas pandemii, a zwłaszcza przed świętami. Wielu seniorów nie wychodzi teraz z domu lub wychodzi okazjonalnie, dlatego tym większa jest ich wdzięczność, gdy ktoś bezinteresownie przynosi paczkę pod drzwi. To często chore, samotne osoby, które czekają na wsparcie. To bardzo ważne, żeby im pomagać. – mówi Marzena Liczmonik, wiceprezes Dolnośląskiego Okręgu PZN

Seniorzy znaleźli w paczkach m.in. tradycyjne wielkanocne wypieki: babki oraz mazurki od Cukierni Sowa. Pozostałe produkty spożywcze, które znalazły się w paczkach, pochodzą z hipermarketu Carrefour.

Piotr Krejner
materiały prasowe

Gmina Syców otrzymała 750 tys. zł na modernizację świetlicy ze strażnicą OSP w Zawadzie

Poprzedni artykuł

Znowu ponad 30 tys. nowych przypadków

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.