Szczęśliwcy, którzy dostają swoja emeryturę pierwszego dnia miesiąca już mają dodatkowe pieniądze na swoich kontach. Trzynaste emerytury są wypłacane z urzędu, więc nie trzeba składać żadnego wniosku.

Dodatkowe emerytury są wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca 2021 roku, czyli jest to 1250,88 zł brutto.

Pierwsze trzynastki są dzisiaj na kontach, kolejne dostaną dolnośląscy seniorzy już jutro kwietniamówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.Warto wiedzieć, że 13. są wypłacane w pełnej wysokości gdyż nie są z nich dokonywane potrącenia i egzekucjedodaje Kowalska-Matis.

Jak zaznacza rzeczniczka, wypłaty „trzynastek” są realizowane na ogólnych zasadach przyjętych do wypłaty świadczeń w ZUS. A to oznacza, że gdy termin płatności wypada w sobotę, niedzielę lub w inne dni ustawowo wolne od pracy w Polsce np. dla terminu  płatności „05” w kwietniu wypłaty świadczeń będą realizowane do 2 kwietnia włącznie. Oznacza to, że większa część osób otrzyma trzynastkę jeszcze przed świętami Wielkanocnymi.

Dodatkowe wypłaty dostaną osoby pobierające m.in. emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne i strukturalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.

Trzynaste świadczenie będzie przysługiwało osobom, którym prawo do emerytury lub renty zostało ustalone do 31 marca 2021 r. W całej Polsce dodatkowe pieniądze dostanie około 6,5 mln osób. Prognozowany koszt „trzynastek” to ponad 11 mld złotych.

Piotr Krjner

Rusza Narodowy Spis Powszechny – jak bezpiecznie przekazać swoje dane

Poprzedni artykuł

Lepsza oferta Euro-Nysa-Ticket

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.