Do serii zdarzeń doszło w rejonie osiedli mieszkaniowych na terenie wrocławskiego Biskupina. Policjanci mając informację o pożarach śmietników szybko zajęli się sprawą.

Przeanalizowali zabezpieczone materiały dowodowe, w tym m.in. zapisy z kamer monitoringów, a także rozmawiali z mieszkańcami, aby ustalić kto może być odpowiedzialny za te czyny. Ponieważ wszyscy wiemy, jak pożar może być niebezpieczny dla życia i zdrowia ludzkiego oraz mienia, kryminalni w tej sprawie prowadzili również obserwacje terenu.

Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania kobiety podejrzewanej o te przestępstwa, a następnie po wykonaniu czynności procesowych z jej udziałem, seniorka usłyszała w prokuraturze zarzuty za cztery tego typu czyny. Mundurowi podejrzewają jednak, że kobieta może mieć więcej podpaleń na swoim koncie. Niestety w wyniku tych zdarzeń, ogień zajął nie tylko kosze na odpady, ale uszkodzeniu uległy także wiaty śmietnikowe. Łączną kwotę strat poszkodowane podmioty szacują na kwotę ok 100 tys. zł.

Seniorka usłyszała już kilka zarzutów i teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów, za tego typu czyny grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Zimą uważaj na odmrożenia – nawet jak nie jest bardzo zimno

Poprzedni artykuł

Jak wygrywać, to… nie w Krakowie

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.