W murach dotychczasowej Szkoły Podstawowej nr 3, a teraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sycowie przy ul. Kościelnej 3, burmistrz Sycowa Dariusz Maniak, dolnośląski wicekurator oświaty Janusz Wrzal oraz członek zarządu województwa dolnośląskiego Paweł Wybierała zainaugurowali funkcjonowanie nowej placówki w Sycowie.

W niewykorzystanych pomieszczeniach Szkoły Podstawowej nr 3 urządzono dodatkowo przedszkole. Miejsca wystarcza zarówno dla uczniów podstawówki oraz 50 przedszkolaków. 25 miejsc udało się również uruchomić w Drołtowicach. Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego przez 10 miesięcy opłacane będzie funkcjonowanie placówek, wraz z wynagrodzeniem nauczycieli. Przez pierwszy rok przedszkolny rodzice nie muszą płacić za pobyt swojego dziecka, a jedynym kosztem, jest opłata za wyżywienie.  W miniony poniedziałek gości powitała Pani Monika Janiszyn od 1 września br. piastująca stanowisko dyrektora placówki.

Cieszy mnie, że wspólnie z dyrekcją sycowskiego Centrum Usług Wspólnych mogliśmy przez okres wakacji zrealizować w praktyce ten pomysł. Oczywiście przygotowania oraz decyzje zapadły dużo wcześniej, ale egzekucja tego zadania pokazała, że mamy zespół, który mimo licznych barier i trudności po drodze świetnie zdołał ukończyć ten bieg. Gratuluję nauczycielom świetnej placówki, a rodzicom i dzieciom życzę wspaniałych chwil – mówił burmistrz Sycowa Dariusz Maniak.

Nowe przedszkole to element wspólnego projektu z Fundacją Merkury. Dzięki temu oprócz placówki w Sycowie nowy punkt przedszkolny powstał w Drołtowicach, o czym informowaliśmy w naszym portalu. Realizacja projektu będzie kosztowała 1,36 mln zł, w tym 1,1 mln zł to unijna dotacja.

Dolnośląski wicekurator oświaty Janusz Wrzal powiedział natomiast: Cieszę się, że sycowski samorząd zdecydował się na taki krok, bo to pokazuje, że sprawdzone rozwiązania są warte naśladowania. Jednocześnie życzę dużo satysfakcji dla nowej dyrekcji placówki, a dla dzieci, rodziców i pedagogów z nowego przedszkola składam wyrazy troski o dobre wychowanie przyszłego pokolenia i radość ze wspólnie przeżywanych chwil w tym miejscu.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Sycowie Robert Dziergwa, podkreślił, że każda placówka oświatowa w Sycowie jest ważna. Członek zarządu województwa dolnośląskiego Paweł Wybierała życzył burmistrzowi kolejnych inwestycji, w których będzie można uzyskać wsparcie finansowe województwa. Z kolei dyrektor Centrum Usług Wspólnych Monika Zobek-Dubicka podziękowała, wszystkim za wsparcie, w trakcie tak krótkiego czasu realizacji tej inwestycji, natomiast radna powiatowa Renata Wojciechowska nie kryła wyrazów szacunku w determinacji władz samorządu w stworzeniu takiej placówki.

Wroclavia to twoje ulubione miejsce? – jest nowa odsłona programu lojalnościowego

Poprzedni artykuł

Ma powstać długa i piękna trasa – to będzie Dolnośląska Autostrada Rowerowa [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.