WrocławTV

Nareszcie dobiega koniec remontu wiaduktu w ciągu ulicy Kowalskiej nad ulicą Krzywoustego przy CH Korona. To doskonała informacja dla kierowców z północnej części naszego miasta, którzy borykają się z ogromnymi korkami. Od 12 czerwca powrócą tam samochody, będą także zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej.

Remont wiaduktu ruszył w lutym. Prace, warte 4,5 mln zł, objęły m.in. wymianę nawierzchni jezdni i chodników, naprawę podpór i nałożenie warstwy antykorozyjnej, naprawę elementów betonowych (np. schodów), wymianę izolacji przeciwwodnej, barier energochłonnych na moście, pod nim oraz na dojazdach. Pojawiło się nowe ledowe oświetlenie i miejski kanał technologiczny.

Zamontowano nowe balustrady, gdyż poprzednie były za niskie. – W latach 70. były inne wymogi i poprzednie balustrady miały 90 cm wysokości. W obecnych czasach, przy wzmożonym ruchu rowerowym, muszą mieć 110-120 cm – mówiła Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Na miejscu była też nasza kamera

Uwaga kierowcy

Na czas remontu wprowadzono zmiany dla zmotoryzowanych. Kierowcy podróżujący w stronę al. Poprzecznej jeszcze do 12 czerwca będą zjeżdżać z ul. Kowalskiej na ul. Bolesława Krzywoustego w kierunku Warszawy. Po ok. 700 m wjadą na wiadukt nad ul. Jana III Sobieskiego, następnie zjadą na ul. Bolesława Krzywoustego i będą kontynuować jazdę w kierunku węzła ul. Kowalskiej i al. Poprzecznej.

Natomiast kierowcy zmierzający od ul. Kowalskiej w kierunku osiedli Kowale i Swojczyce jadą ul. Kowalską, al. Poprzeczną, ul. Bolesława Krzywoustego. Długość objazdu wynosi 1500 m.

Od 12 czerwca kierowcy mogą zjechać z al. Poprzecznej w ul. Kowalską i dalej przejechać przez rondo i wjechać na wiadukt. To spowoduje, że przy przejeździe kolejowym powinny być mniejsze korki.

Uwaga pasażerowie MPK

Przez ostatnie kilka miesięcy autobusy linii 118 i 242 kursują zmienionymi trasami. Od 12 wrócą na swoje stałe trasy przejazdu przez ulicę Kowalską.

Piotr Krejner

Fundacja Cancer Fighters znokautuje raka po raz drugi! Charytatywna gala boksu na Stadionie Wrocław

Poprzedni artykuł

Prezydent, prezes MPK i nie tylko! Wrocławianie kochają zwierzęta

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. […] CZYTAJ TAKŻE: Samochody w końcu wrócą na wiadukt wzdłuż Kowalskiej. […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.