Do zatrzymania pojazdu stwarzającego zagrożenie doszło w dolnośląskiej miejscowości Góra. Będący świadkami tego zdarzenia funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej przypuszczali, że powodem może być stan trzeźwości kierującego. Okazało się jednak, że kierowca ma 9 lat. W pojeździe znajdował się również jego 6-letni brat oraz matka chłopców.

W miniony weekend policjanci otrzymali informację od funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, że zauważyli przed sobą samochód osobowy, lecz nie byli w stanie dostrzec jego kierowcy. Pojazd poruszał się dość nietypowo, kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy, przekraczał oś jezdni, poruszał się tzw. zygzakiem. Pojazd ten stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Szybko okazało się jednak, dlaczego kierowcy nie było widać, a samochód tak dziwnie zachowywał się na jezdni. Za kierownicą siedział 9-letni chłopiec, a jego pasażerami byli jego 6-letni brat oraz matka chłopców. Ponadto pojazd nie spełniał warunków technicznych dlatego, policjanci zatrzymali jego dowód rejestracyjny.

Udostępnienie pojazdu 9-latkowi, który nie posiada do tego uprawnień ani zdolności psychicznej oraz fizycznej do prowadzenia pojazdów na drodze publicznej jest wykroczeniem. Wobec kobiety został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Głogowie.

Piotr Krejner

Nowe warianty koronawirusa – co warto o nich wiedzieć?

Poprzedni artykuł

COVID-owe dopłaty do czynszu w pierwszym półroczu 2021 r. – wnioski można składać w gminach do końca marca

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.