Coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu elektrycznego. Ta decyzja niesie za sobą wiele korzyści. Zacznijmy od tego, że osoba fizyczna może uzyskać 18 750 zł bezzwrotnej dotacji, a przedsiębiorcy aż 27 tys. złotych. Ponadto posiadacze elektryków parkują we Wrocławiu za darmo i jeżdżą legalnie po buspasach.

– Po pierwsze działa rządowy program wsparcia „Mój Elektryk”, który oferuje dotacje do samochodów elektrycznych w kilku różnych kwotach, zależnie od formy zakupu – wylicza dla wroclaw.pl Andrzej Reszyc, doradca ds. sprzedaży samochodów nowych w salonie BMW Inchcape. – Po drugie, tak jak dzieje się to we Wrocławiu, ale też w innych miastach, istnieje możliwość darmowego parkowania praktycznie we wszystkich strefach miasta. A po trzecie, możemy jeździć nimi po buspasach.

Wrocław stawia na elektryki

W stolicy Dolnego Śląska kierowcy samochodów elektrycznych i tych z napędem wodorowym mogą liczyć na specjalne przywileje. Jednym z nich jest możliwość poruszania się po mieście wyznaczonymi buspasami i torowiskami o łącznej długości 21 km.

Na terenie miasta zlokalizowanych jest 200 bezpłatnych miejsc parkingowych dedykowanych wyłącznie dla kierowców elektryków i aut z napędem wodorowym. Ponadto posiadacze elektryków mogą parkować za darmo na innych miejscach, które są płatne dla pozostałych kierowców.

Na terenie Wrocławia zlokalizowanych jest też 140 punktów ładowania pojazdów elektrycznych i jest plan rozbudowy tej sieci o kolejne punkty. Magistrat zapewnia, że w ciągu najbliższych miesięcy i lat oferta dla posiadaczy elektryków w tym zakresie znacznie wzrośnie.

Rządowy program “Mój elektryk”

Celem programu jest uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie przedsięwzięć polegających na obniżeniu zużycia paliw emisyjnych w transporcie – wsparcie zakupu/leasingu pojazdów zeroemisyjnych – czytamy na gov.pl.

W ramach programu przewidziano aż pół miliona złotych na dofinansowania do zakupu samochodów elektrycznych. Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z programy będą musiały wybrać samochód do 225 tys. złotych. Wiele salonów posiada w swojej ofercie samochody mieszczące się w tej kwocie, a niektóre z nich są zdecydowanie tańsze.

Wśród samochodów, na które otrzymamy dofinansowanie znajdziemy m.in.  Dacia Spring, Volkswagen ID.3, Ford Mustang Mach-E czy Tesla Model 3.

Nielegalni imigranci z Afganistanu schwytani na Dworcu Głównym [WIDEO]

Poprzedni artykuł

Cancer Fighters, MPK Wrocław i Joanna Jędrzejczyk jadą razem w walce po zdrowie!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.