Ruszyły próbne egzaminy maturalne organizowane przez CKE. Ponad 200 tyś. uczniów zmierzyło się dzisiaj z językiem polskim na poziomie podstawowym. Ponadto odbywają się dzisiaj egzaminy próbne z języka łacińskiego i kultury antycznej oraz języków mniejszości narodowych na poziomie podstawowym.

Na stronie CKE opublikowano arkusze egzaminu próbnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie mieli do wyboru 3 tematy wypracowań:

  1. Jak wybory człowieka wpływają na jego życie? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu “Pana Tadeusza”, całego utworu Adama Mickiewicza oraz do wybranego tekstu kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.
  2. Czy sztuka może przynieść odpowiedzi na pytania o kondycję ludzką? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Ludzi bezdomnych Stefana Żeromskiego oraz wybranych tekstów kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.
  3. Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów. (Bolesław Leśmian, “Z lat dziecięcych”)
Poniżej zamieściliśmy dzisiejsze arkusze egzaminacyjne z języka polskiego:

Arkusz 1

Arkusz 2 – wypracowanie

Tegoroczne matury próbne odbywają się stacjonarnie, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Obejmą wszystkie przedmioty maturalne i będą trwały do 16 marca. Jutro rano odbędzie się egzamin próbny z matematyki na poziomie podstawowym. Tego samego dnia uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z historii muzyki i filozofii.

Piotr Krejner

1,5 roku więzienia za korupcję dla Józefa Piniora. Sąd utrzymał wyrok dla byłego senatora Platformy Obywatelskiej

Poprzedni artykuł

Niewybuch na Popowicach! Ewakuacja zaplanowana na czwartek

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.