Ruszyła rekrutacja do klas I szkół podstawowych. Odbywa się za pośrednictwem systemu elektronicznego. Do rekrutacji przystępują dzieci mające miejsce zamieszkania na terenie Wrocławia w wieku 7 lat (2014 r.) oraz 6 lat (2015 r.) jeżeli realizowały, w roku szkolnym 2020/2021 wychowanie przedszkolne albo posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej dot. możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

LINK do rekrutacji: TUTAJ!

Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, w związku z trwającą pandemią, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, uruchomił rekrutację w pełni elektroniczną.  Wystarczy posiadać profil zaufany i bez wychodzenia z domu złożyć wniosek do szkoły podstawowej. Każde dziecko, zgodnie z adresem zamieszkania, ma zapewnione miejsce w szkole obwodowej. Warunkiem jednak jest złożenie zgłoszenia (oświadczenie woli nauki w danej szkole) za pośrednictwem systemu elektronicznego, wyłącznie do szkoły obwodowej, podpisując go swoim profilem zaufanym. 

Rodzice dzieci, którzy chcą się ubiegać o przyjęcie do kasy I poza szkołą obwodową, przystępują do rekrutacji na wolne miejsca. Wypełniając wniosek w systemie, wskazują maksymalnie trzy szkoły, z czego jako ostatnią obligatoryjnie wskazują szkołę obwodową.

Wnioski/zgłoszenia rejestrowane oraz składane są w terminie od 14 do 20 maja br. W tym terminie należy wypełnić wniosek/zgłoszenie, dołączyć niezbędne dokumenty oraz podpisać go za pośrednictwem profilu zaufanego. W przypadku braku profilu zaufanego wydrukowane dokumenty, wraz z załącznikami, należy złożyć w placówce pierwszego wyboru.

Rodzice, którzy jeszcze nie posiadają profilu zaufanego, mogą go bardzo szybko założyć, za pośrednictwem swojej bankowości elektronicznej lub przez stronę www.l.wroclaw.pl/profil-zaufan

Wyniki kwalifikacji poznamy 1 czerwca, natomiast rekrutacji już 7 czerwca br.

Logowanie do systemu elektronicznej rekrutacji

1. Wejdź na stronę https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/

2. Zaloguj się do systemu wpisując nr PESEL oraz imię i nazwisko swojego dziecka. Kliknij „Wprowadź wniosek”.

3. Wypełnij wniosek w elektronicznym systemie rekrutacyjnym (w zależności od wskazanej decyzji system wygeneruje wniosek lub zgłoszenie).

4. W następnym kroku nadaj własne hasło do logowania.

5. Po wypełnieniu wniosku możesz ponownie zalogować się na konto dziecka w celu dokonania ewentualnej korekty.

6. Dołącz wymagane załączniki.

7. Zatwierdź zgłoszenie/wniosek w systemie rekrutacji.

8. Podpis swoim profilem zaufanym. W przypadku braku profilu zaufanego dostarcz wydrukowane dokumenty do placówki pierwszego wyboru.    

Zmarł frontman zespołu Świnka Halinka. Rafał Ratajczyk miał 49 lat

Poprzedni artykuł

Od soboty tramwaj 23 wraca na stałą trasę – dojedzie do Wrocławskiego Parku Przemysłowego

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.