fot. UMWD

W poniedziałek, 4 października ruszyła budowa części południowego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Koszt przedsięwzięcia to prawie 31 mln zł, a prace  budowlane potrwają przez 14 miesięcy.

Ten 2,5 km fragment od skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego do ronda w Żernikach Wrocławskich i ul. Buforowej realizuje firma Budimex w formule zaprojektuj i wybuduj.

Druga część południowego odcinka – od skrzyżowania z ulicą Grota-Roweckiego do węzła A4 Bielany Wrocławskie przy al. Karkonoskiej przez Wysoką – jest obecnie na etapie projektowania. Od lipca ubiegłego roku trwają natomiast intensywne prace w terenie na północnym odcinku Łany-Długołęka, które zakończyć mają się pod koniec 2022 roku.

– Budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia to jeden z największych projektów drogowych na Dolnym Śląsku. Droga ta umożliwi szybki i bezpieczny objazd Wrocławia od jego południowej i wschodniej strony, a w połączeniu z obwodnicą autostradową stworzy komunikacyjny pierścień wokół stolicy regionu, wyprowadzając dużą część ruchu kołowego z lokalnych dróg – tłumaczy Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

– Wschodnia Obwodnica Wrocławia to bardzo ważna inwestycja, która uzupełni układ komunikacyjny naszego województwa. Dzięki niej łatwiej będzie dotrzeć do stolicy Dolnego Śląska, a z okolicznych gminnych i powiatowych dróg wyprowadzona zostanie znaczna część ruchu. W przypadku południowego odcinka oprócz samej drogi inwestycja obejmie także między innymi budowę kanalizacji deszczowej, zbiorników retencyjnych, oświetlenia drogowego i nasadzenia zieleni – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

– Dziś nastąpiło symboliczne wbicie pierwszej łopaty na placu budowy ważnej i długo wyczekiwanej inwestycji, jaką jest budowa południowego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Jesteśmy świadkami tego, że słowa zamieniają się w czyny. Jest to niezwykle istotne dla nas jako Zarządu Województwa, ale przede wszystkim dla mieszkańców, których oczekiwania zostały spełnione – mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Cała Wschodnia Obwodnica Wrocławia, w połączeniu z obwodnicą autostradową, stworzy komunikacyjny pierścień wokół miasta i wyprowadzi dużą część ruchu samochodowego z lokalnych dróg.

Zlokalizowano dwa ciała nurków w kopalni w Sobótce. Szukają trzeciego

Poprzedni artykuł

Powstała mapa górskich wycieczek dla osób z niepełnosprawnościami

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.