Ruszył nabór do pierwszej edycji projektu „Rezydencje Miast Literatury – UNESCO – Kraków i Wrocław”. Uczestnicy otrzymają zakwaterowanie, a także wynagrodzenie. Warunek jest jednak prosty – należy napisać tekst ukazujący stolicę Małopolski lub Dolnego Śląska ze swojej perspektywy.

Organizatorami projektu są Wrocławski Dom Literatury i Krakowskie Biuro Festiwalowe. To świetna okazja dla tych twórców, którzy są już po debiucie książkowym, jednak nie mają w swoim dorobku więcej niż dwóch publikacji.

Co istotne, nie ma ograniczeń wiekowych. Literaci z Krakowa zostaną zaproszeni na miesiąc do Wrocławia, zaś ci z Dolnego Śląska na miesiąc udadzą się do stolicy Małopolski.

Warto zaznaczyć, że adres zameldowania nie będzie kryterium decydującym o przyznaniu pobytu rezydencyjnego – do programu zapraszamy pisarki i pisarzy, którzy w tych miastach mieszkają, wydają lub o nich piszą. – wyjaśniają organizatorzy projektu.

Poza samym zakwaterowaniem i zwrotem kosztów przejazdu uczestnicy otrzymają wynagrodzenie wynoszące po 2 tysiące złotych brutto.

Nabór potrwa do 6 kwietnia 2021 roku, a pobyty rezydencyjne odbędą się w obu miastach w maju.

Szczegóły programu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie Wrocławskiego Domu Literatury.

Filip Macuda
foto: FB Wrocławski Dom Literatury

Funkcjonariusze sprawdzają czym palą wrocławianie. Wiemy gdzie pojawi się Straż Miejska!

Poprzedni artykuł

Przedszkole w szpitalu ruszy 1 kwietnia, ale to nie żart

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.