Hala Stulecia

Rusza sezon letni w Hali Stulecia. Co tym razem zaproponuje nam to słynne i lubiane przez wrocławian miejsce? Jesteśmy #BliżejKultury, więc zaglądamy na Pergolę.

Naszym zadaniem jest zapewnianie najlepszych okoliczności do spędzania wolnego czasu dla wrocławian i gości. Póki co, ze względu na epidemię, jesteśmy w stanie zaproponować atrakcje tylko na zewnątrz: Wrocławską Fontannę Multimedialną, Funpark, dobre jedzenie, czyli Taras letni przy Pergoli oraz Strefę foodtrucków. Na szczęście wiosna się rozkręca, a my razem z nią” – opowiada Magdalena Piasecka, Prezes Hali Stulecia.

Prezes jednego z najważniejszych eventowych miejsc Wrocławia dodaje, że odwiedzający będą mogli skorzystać z odnowionej strefy gastronomicznej.

Hala Stulecia uruchomiła własną produkcję lodów naturalnych.

Co, oprócz lodów, będą mogli zjeść odiwedzający Pergolę?

  • zupy
  • zapiekanki
  • gofry
  • ciasta własnego wypieku
  • propozycje dla wegan

Organizatorzy dodają, że zaplecze napojów zapewnią ETNO CAFE i Browar Profesja.

Nie zabraknie także foodtrucków. Strefa, która do tej pory znajdowała się na Placu pod Iglicą, została przeniesiona na plac od strony ul. Wróblewskiego – naprzeciwko ZOO.

Pergola to jednak nie tylko jedzenie. 1 maja uruchomiona zostanie Wrocławska Fontanna Multimedialna – miejsce, które wrocławianie kochają od lat. Pokazy odbywać się będą o każdej pełnej godzinie od 10 do 21.

Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa i zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej niecka Fontanny jest ogrodzona, a tzw. mała fontanna wyłączona z użytku.

Niestety, drugi rok z rzędu sezonu nie otworzy tradycyjna już 3-majówka, o czym pisaliśmy na naszych łamach. 19 czerwca odbędzie się Gitarowy Rekord Guinessa, który do tej pory organizowany był na Rynku.

6 maja otworzone zostanie Visitor Centre, dzięki któremu będzie można zwiedzać wnętrze Hali. Z początkiem maja powrócą także dmuchańce dla dzieci.

Filip Macuda
foto: materiały prasowe

Wrocławskie małżeństwo niczym Bonnie i Clyde. Byli poszukiwani listami gończymi i zostali zatrzymani

Poprzedni artykuł

6 796 nowych przypadków COVID-19. Dolny Śląsk na czwartym miejscu

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.