24 września startuje głosowanie na projekty w ramach 9. edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec może wybrać 2 ze 173 zakwalifikowanych projektów. W puli na realizację wybranych zadań jest 25 milionów złotych.

Głosowanie na projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się w piątek i potrwa do 11 października. Wezmą w nim udział 173 projekty: 96 z nich ma charakter osiedlowy (do 750 tys. zł), a 77 – ponadosiedlowy (do 2 mln zł).  Aż 63 propozycje realizacji pochodzą z najliczniejszej kategorii „zieleń i rekreacja”. Popularne są również projekty pieszo-rowerowe (30), o charakterze sportowym (16), place zabaw (15) i te, związane z rewitalizacjami (11).

— Wrocławski Budżet Obywatelski to nasz festiwal demokracji. Zachęcam wszystkich mieszkańców, by decydowali o losie swojego miasta. Projekty mogą zmienić nie tylko okolicę, w której mieszkamy, ale również miejsce, gdzie pracujemy, spacerujemy lub lubimy aktywnie wypoczywać — mówi Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia. — To Państwo wskażecie, jak powinno rozwijać się miasto.

Sprawdź jak oddać głos

Podobnie, jak w poprzednich latach, najszybszą formą głosowania będzie formularz online, zawarty na stronie wroclaw.pl/wbo. Wystarczy zaznaczyć wybrane projekty i wypełnić dane w karcie głosowania. Podanie numeru telefonu umożliwi weryfikację oddanego głosu za pomocą SMSa.

Od poniedziałku do piątku głos będzie można oddać również na papierowych formularzach w 4 punktach stacjonarnych. Karty do głosowania i urny będą dostępne w Centrach Obsługi Mieszkańca: przy ul. Bogusławskiego, Zapolskiej, pl. Nowy Targ oraz al. Kromera. Karty będą wydawane pojedynczo, a przy wrzucaniu głosu do urny nastąpi weryfikacja osoby głosującej.

— Głosować może każdy wrocławianin, niezależnie od wieku. Co ważne, niewymagane jest również zameldowanie we Wrocławiu — zaznacza Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych. — Zasada jest prosta: każdy ma jeden głos, w ramach którego może wybrać maksymalnie jeden projekt osiedlowy i jeden ponadosiedlowy.

Wyniki głosowania będą znane po podliczeniu wszystkich głosów i ocenie ich ważności, do 30 dni od dnia zakończenia głosowania. Szansę na realizację mają również projekty, które nie wygrają we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Są one na bieżąco analizowane przez wrocławski samorząd i często włączane do miejskich planów inwestycyjnych. Istnieje także Fundusz Osiedlowy, kolejne wrocławskie narzędzie partycypacyjne. W tym przypadku projekty są zgłaszane przez Rady Osiedli.

Zmień Piec – mniej niż sto dni na tak wysokie dofinansowanie

Poprzedni artykuł

20 lat od śmierci mistrza pantomimy – Henryka Tomaszewskiego

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.