KomunikacjaWiadomościWideo/Galerie

Rozmowa nie tylko o torach i tramwajach. Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław w #StudioFakty

1

W kolejnej rozmowie w ramach #StudioFakty spotkaliśmy się z Krzysztofem Balawejderem, prezesem MPK Wrocław. Włodarz miejskiej spółki komunikacyjnej zaprosił nas do zajezdni Borek, w której opowiedział nie tylko o TORYwolucji, ale także o działaniach społecznych przedsiębiorstwa.

TORYwolucja trwa w najlepsze i jest odczuwalna dla pasażerów i wrocławskich kierowców. W ocenie Krzysztofa Balawejdera te działania są konieczne:

Muszą być te dwa lata, w których musimy być widoczni w sposób nie do końca przyjazny dla kierowców. Dziś powoduje to objazdy i korki, ale za dwa lata będziemy mieli zupełnie nową komunikację miejską. Będzie nie tylko punktualna i wygodna, ale także przyjazna środowisku.

Prezes podsumował dotychczasowe inwestycje torowe w stolicy Dolnego Śląska. Zapowiedział także jakie zadania staną przed spółką w nadchodzących latach.

We Wrocławiu zmieniają się jednak nie tylko tory, ale także i flota miejskiego przewoźnika. Najnowsza podpisana umowa dotyczy tramwajów, które dostarczy bydgoska Pesa:

W wersji podstawowej są to 24 tramwaje, ale głęboko wierzę, że dzięki dobrej cenie, która udało nam się uzyskać w przetargu skorzystamy z prawa opcji i dokupimy kolejnych 16.

Dowiedzieliśmy się także dlaczego prezes MPK nosi żółty szalik oraz o ekologicznych i społecznych działaniach spółki. O tym, ale nie tylko w rozmowie Dariusza Nowakowskiego. Zapraszamy do oglądania.

Dariusz Maniak podsumowuje rok 2021 w Sycowie [STUDIO FAKTY]

Poprzedni artykuł

Na sycowskim rynku czuć już klimat świąt Bożego Narodzenia [WIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. […] Szalik to ulubiony i nieodłączny element garderoby Krzysztofa Balawejdera. Genezę tego charakterystycznego fragmentu ubioru prezes zdradził podczas rozmowy w programie StudioFAKTY. […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.