fot. FB: Roman Szełemej

Roman Szełemej, który piastuje urząd Prezydenta Wałbrzycha pracuje także w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego. Super Express ujawnił, że tylko w tym roku zainkasował on w tej placówce ponad 400 tysięcy złotych. Dużo? No to warto podkreślić, że w samym lipcu zarobił ponad 100 tysięcy złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Tajemnicze wiadomości z Amsterdamu. Roman Szełemej: “To nie ja”

— Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w związku z informacjami dotyczącymi rażącej wysokości zarobków Prezydenta Wałbrzycha Pana Romana Szełemeja w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu – wynoszącymi według doniesień ogólnopolskich mediów ponad 400 tysięcy złotych w skali bieżącego roku oraz miesięcznego wynagrodzenia w wysokości ponad 100 tysięcy złotych w lipcu br.  – zarządza w Szpitalu kontrolę w zakresie poziomu wynagrodzenia Prezydenta Wałbrzycha oraz piastowanych przez Prezydenta stanowisk w placówce. Kontrola zwróci uwagę również na zgodność wymiaru czasu pracy Pana Prezydenta z ewidencją czasu pracy na zajmowanych stanowiskach oraz jego pokrycia z zapisami w dokumentacji medycznej pacjentów, którym były udzielane przez Pana Romana Szełemeja świadczenia medyczne. Objętym kontrolą zostanie okres: od 1 stycznia do 31 sierpnia 2021 roku — poinformował nas Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Szpital w Wałbrzychu na celowniku

To nie pierwsza kontrola w wałbrzyskiej placówce. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, prowadzi już w Szpitalu Wojewódzkim kontrolę obejmującą realizację procedur gospodarki produktami leczniczymi (lekami opioidowymi i psychotropowymi, których stwierdzono braki).

Teraz przeprowadzony zostanie wieloobszarowy audyt obejmujący: zamówienia publiczne, finanse i księgowość, wynagrodzenia i sprawy kadrowe oraz systemy informatyczne i zarządzanie jakością w ochronie zdrowia.

— Zarząd Województwa Dolnośląskiego jest zaniepokojony informacjami, które obiegły opinię publiczną. Kwestie związane z działalnością zarządczą odwołanej w sierpniu br. dyrektor Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, Pani Marioli Dudziak oraz wysokością zarobków zatrudnionego w Szpitalu Pana Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja zostaną wyjaśnione — infomruje Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Urząd Marszałkowski poinformuje o wynikach kontroli oraz audytu po ich zakończeniu.

Kolejna muzyczna zapowiedź przystanku MPK. Tym razem to NFM [POSŁUCHAJ]

Poprzedni artykuł

Koniec amerykańskiego snu. Hurkacz odpadł z US Open w II rundzie

Następny artykuł

Możesz także polubić

4 Komentarze

  1. ot pracuś

  2. […] CZYTAJ TAKŻE: Roman Szełemej zbija kokosy na pracy w szpitalu. Urząd Marszałkowski wchodzi z kontrolą […]

  3. […] CZYTAJ TAKŻE: Roman Szełemej zbija kokosy na pracy w szpitalu. Urząd Marszałkowski wchodzi z kontrolą […]

  4. […] CZYTAJ TAKŻE: Roman Szełemej zbija kokosy na pracy w szpitalu. Urząd Marszałkowski wchodzi z kontrolą […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.