We Wrocławiu rok 2021 rozpocznie się od podwyżek. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska od 1 stycznia drożej zapłacą za komunikacje miejską i parking w mieście. Opłata za wywóz śmieci wzrosła już we wrześniu.

Nowy rok kalendarzowy może nas zaskoczyć podczas pierwszej autobusowej wycieczki, która będzie droższa, niż w mijającym roku 2020. Od podwyżek można się ustrzec. W jaki sposób? Odpowiedź znajdą Państwo w serwisie video naszego portalu. 2021 rok da się we znaki parkującym w strefie płatnego parkingu kierowcom. Opłata w strefie A wynosząca do tej pory 3 złote wzrośnie do 7 złotych. W strefie B zaś kwota ta analogicznie wzrośnie z 2 do 5 złotych.

To duża podwyżka, jednak ratusz ma argumenty za jej wprowadzeniem. Decyzję miejskich radnych w tej sprawie na antenie „Radia Wrocław” komentował rzecznik prezydenta Wrocławia Przemysław Gałecki: Chcemy by mieszkańcy Wrocławia i okolicznych miejscowości zostawiali samochody tylko na tyle na ile potrzebują, a nie na cały dzień tak jak ma to miejsce teraz. Od 17 lat nie było podwyżki opłat za parkowanie.

W wyniku podwyżek cen wywozu odpadów, biletów MPK i opłat za parkowanie w centrum Wrocławia do budżetu miasta wpłynąć ma ok. 70 mln zł więcej, niż w roku poprzednim. Podwyżki cen to coś czego nie lubimy wszyscy, przy rosnących cenach wydają się być jednak nieuniknione.

Pytamy, więc czy te przyjęte przez rządzących naszym miastem wydają się Państwu racjonalne? Zapraszamy do wyrażania opinii w tej sprawie.

7 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek – stary rok „Śląska” mija, a jaki będzie nowy?

Poprzedni artykuł

Samotność w medycynie, w instytucjach, w społeczeństwie – konferencja o diagnostyce i terapii chorób rzadkich

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.