Hotel AC by Marriott Wrocław, jako pierwszy na świecie udostępnił swoim klientom usługę płatności okiem PayEye.

O tej wyjątkowo innowacyjnej i pochodzącej z Wrocławia usłudze płatnościowej informowaliśmy w naszym portalu. Branża hotelowa, mimo pandemii, stawia na rozwój i nowe technologie – automatyczne dezynfekcje, meldowanie on-line oraz otwieranie drzwi smartfonem to tylko część z nich.

AC Hotel Wrocław mieści się w odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy w samym sercu Wrocławia, tuż obok Narodowego Forum Muzyki. Sieć Marriott od zawsze kojarzyła się nie tylko z luksusem, ale też innowacjami. Pierwszy terminal do płatności bezgotówkowych kartą został zainstalowany właśnie w Hotelu Marriott w Warszawie w 1992 r. Od dziś wrocławski hotel działający w sieci Marriott jest pierwszym hotelem na świecie, w którym można już zapłacić jednym spojrzeniem.

Płatność, którą możemy zrealizować bez konieczności posiadania portfela, karty, telefonu, czy też żadnego innego akcesorium to kierunek, którego nie da się już zmienić. Odchodzenie od gotówki, to trend, który przyspieszyła pandemia koronawirusa i sprzyja rozwojowi naszego biometrycznego systemu płatniczego. PayEye wdrożył właśnie w okresie pandemii pierwszą na świecie płatność okiem i cieszymy się, że do tego grona dołączą bardzo ważni dla nas klienci AC Hotel Wrocław. Mam nadzieję, że obostrzenia, które dotykają branżę hotelarską wkrótce znikną i pozwolą jeszcze pełniej korzystać z nowinek, które ułatwiają nam życie – mówi prezes wrocławskiego fintechu PayEye Krystian Kulczycki.

Marka AC by Marriott lokuje się w czterogwiazdkowym segmencie lifestyle i jest otwarta na nowe technologie. Nasi goście mają możliwość check in oraz check out online, mogą również otwierać drzwi swoich pokoi własnym telefonem, co ułatwia specjalna aplikacja. Teraz robimy kolejny krok i wprowadzamy płatności okiem. Innowacje doskonale wpisują się nie tylko w DNA naszej działalności, ale również w potrzeby naszych klientów. A ci podążają za nowościami i chętnie korzystają z nowinek technicznych zwłaszcza w czasie pandemii – mówi Aneta Jeton-Szotek dyrektor generalna wrocławskiego AC Hotel by Marriott.

  • AC by Marriott Wrocław to 4-gwiazdkowy, lifestyle’owy hotel z basenem i strefą SPA, w którym każdy z 91 pokoi jest indywidualnie urządzony. Część z nich dysponuje tarasami z miejscem do wypoczynku i widokiem na miasto. AC Hotel Wrocław powstał w odrestaurowanej kamienicy, w której kiedyś siedzibę miał Bank Rzeszy. W piwnicach dawnego skarbca wygospodarowano miejsce na autorską winiarnię. Marriott International to największa na świecie międzynarodowa sieć hoteli, które działają w różnych formatach i pod wieloma (31 obecnie) markami – w tym AC.
  • PayEye to wrocławski fintech, który jako pierwszy na świecie wprowadził biometrię oka do komercyjnego zastosowania w płatnościach. Zaproszenie do tego autorskiego projektu naukowców, ekspertów z branży IT oraz finansów sprawiło, że powstał wyjątkowy – wygodny system płatniczy oparty na własnych, innowacyjnych rozwiązaniach. Rozwiązania te wspólnie tworzą pełny ekosystem payeye, który opiera się na akceptacji płatności oraz identyfikacji użytkownika za pomocą biometrii tęczówki oka – obecnie najbezpieczniejszego sposobu identyfikacji użytkownika. Płatność PayEye dostępna jest w blisko 70 miejscach we Wrocławiu i jego okolicach.

Ważna wiadomość dla rodziców – dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do Bożego Narodzenia

Poprzedni artykuł

Teatr nie działa – nieme oczekiwanie aktorów Capitolu

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.