Będą remonty torowisk na Kazimierza Wielkiego i wzdłuż Hallera. MPK Wrocław ogłosiło przetargi na wykonanie projektu oraz remonty torowisk. Oba zadania jeszcze w tym roku. Będą zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Remont torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Widok i ul. Szewskiej wraz z wymianą rozjazdów w ul. Widok oraz remont torowiska tramwajowego wzdłuż al. Gen. J. Hallera, na odcinku od ul. Mieleckiej do ul. Powstańców Śląskich. To dwa zadania, które MPK Wrocław chce rozpocząć jeszcze w tym roku.

– Prowadzimy przetarg na projekt i wykonanie prac na odcinku od Mieleckiej aż do ul. Powstańców Śląskich. Wymienimy tam ponad 1500 metrów szyn. Urządzimy też, jak na wyremontowanym wcześniej odcinku, zielone torowisko. Wymienione zostaną także rozjazdy i łuki na skrzyżowaniu al. Hallera/ul. Powstańców Śląskich – tłumaczy Bartosz Naskręski z MPK Wrocław.

Torowisko na Kazimierza Wielkiego

W pierwszym etapie prac na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Widok i ul. Szewskiej wykonawca będzie mieć 120 dni na prace projektowe i skuteczne zgłoszenie prac budowlanych. Później rozpocznie się drugi etap, który potrwa łącznie 54 dni. W tym czasie na pasażerów czekają zmiany w komunikacji miejskiej. MPK szacuje, że utrudnienia potrwają przez większą część czwartego kwartału. Poza wymianą rozjazdu czy szyn pojawi się również nowa nawierzchnia

Prace na Hallera to kolejny etap przebudowy

W przypadku prac na al. Hallera wykonawca będzie mieć 83 dni od momentu podpisania umowy na realizację zadania. Planuje się, że zmiany w komunikacji tramwajowej zostaną wprowadzone od 11 września do 3 grudnia.

Prace przy al. Hallera to kolejny etap przebudowania torowiska w tym miejscu. Wcześniej zmodernizowano 600 m torów od ul. Mieleckiej do ul. Ojca Beyzyma oraz 1600 m trakcji. Torowisko zostało wyciszone, o co zabiegała lokalna społeczność.

– Jest to bardzo ważna inwestycja dla naszego osiedla i dla naszych mieszkańców. Liczymy w przyszłości na jej kontynuację w stronę ulicy Grabiszyńskiej. Mamy nadzieję, że zniweluje poziom hałasu na tym obszarze. Ten problem był nam zgłaszany wielokrotnie przez mieszkańców, ponieważ normy są bardzo przekroczone – ocenia Anna Daleszyńska, przewodnicząca zarządu osiedla Grabiszyn-Grabiszynek.

Piotr Krejner
fot. materiały prasowe

Firma OPOO z patronatem nad 21. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym

Poprzedni artykuł

Arcybiskup wydał dekret. Zaleca by odwołać wspólne uroczystości komunijne

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.