fot. ZDiUM

ZDiUM poinformował, że roboty przy wymianie nawierzchni postępują zgodnie z harmonogramem, co oznacza, że minionej nocy zakończyły się roboty na zewnętrznych prawych pasach ruchu. Teraz zajęte zostaną pasy środkowe.

Udostępnione zostaną pasy prawe z nową nawierzchnią, a zajęte pod roboty będą pasy środkowe. Taka organizacja potrwa ok. 7 dni, po czym wykonawca wejdzie na pasy lewe. Ostatni trzeci etap obejmie remont pasów lewych i potrwa ok. 10 dni.

Utrudnienia mają związek z liftingiem jezdni na pl. Społecznym na odcinku od mostu Grunwaldzkiego do ul. Krasińskiego. Naprawy obejmują jezdnie w obie strony. Jak podkreśla Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, remont nawierzchni jest konieczny. Powodem są pęknięcia, wybrzuszenia czy zapadnięcia się wybranych fragmentów jezdni.

Zakres prac przewiduje m.in. sfrezowanie istniejących warstw asfaltu o łącznej grubości 10 cm i ułożenie warstwy wiążącej oraz warstwy ścieralnej. Lokalnie wymienione zostaną krawężniki oraz wyregulowana wysokość studzienek. Dzięki tym pracom jezdnia ma być gładka, a podróż samochodem – bardziej komfortowa.

Prace warte ok. 1 mln zł potrwają do końca roku.

Hulajnogi są dostępne cały rok. Jak bezpiecznie korzystać z nich zimą?

Poprzedni artykuł

Dzisiaj rekord zakażeń COVID-19. Dochodzimy do szczytu czwartej fali

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.