• Funkcjonariuszy komisariatu Policji Wrocław Psie Pole zaalarmowały osoby będące świadkami pobicia. Była wśród nich kobieta, która zauważyła, jak dwóch młodych mężczyzn bije i kopie po całym ciele przechodnia.

Skierowany na miejsce patrol zatrzymał w bezpośrednim pościgu dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego. Przy jednym z mężczyzn znaleziono telefon, który niedawno kupił pokrzywdzony. W rzeczach zatrzymanego 32-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli nóż oraz pistolet gazowy, które zostały użyte do dokonania przestępstwa. Ustalono, że zatrzymani doprowadzili zgłaszającego do stanu bezbronności, używając noża i pistoletu gazowego, a także zabrali mu telefon o wartości 2,2 tys. złotych.

23- i 32-latek zostali zatrzymani, a podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. Obaj byli uprzednio karani. Jeden z nich dopuścił się w przeszłości podobnego zachowania. Z uwagi na wagę czynu sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia- Psiego Pola zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Decyzję w ich sprawie podejmie teraz sąd.

  • Pomoc pokrzywdzonym i ściganie przestępców to codzienność policyjnej służby. Bywają jednak sytuacje, gdy wrocławscy funkcjonariusze podejmują się zupełnie innych wyzwań, aby ratować ludzkie życie.

Do komendy miejskiej Policji dotarło zgłoszenie o kobiecie, która może popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze takie zgłoszenia traktują zawsze z najwyższym priorytetem, dlatego natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Na balkonie jednego z mieszkań zauważyli roztrzęsioną kobietę.

Udało się im dostać do sąsiedniego mieszkania i z jego balkonu nawiązać kontakt z desperatką, która była bardzo zdenerwowana, dlatego nie było to proste. Policjanci nakłonili 38-letnią kobietę, do odejścia od barierki balkonu. Cała i zdrowa trafiła w ręce ratowników medycznych. Po raz kolejny szybka i zdecydowana reakcja policjantów pozwoliła na niedopuszczenie do tragedii. Na miejscu wraz z funkcjonariuszami pracowali też strażacy, a także zespół ratownictwa medycznego.

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu.

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800702222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl , na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Poprzez: KMP Wrocław

Miejsce to samo, ale nie takie samo – jak bardzo miasto zmienia się [FOTO]

Poprzedni artykuł

Pociąg do jedzenia – wjeżdża na Dworzec Świebodzki

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.