W sobotnie południe na ulicy Oławskiej 31 odsłonięte dwa nowe wrocławskie krasnale.

Pomysłodawcą tej inicjatywy jest Bartłomiej Janczak – wrocławski ratownik medyczny. Nic więc dziwnego, że rodzina krasnali powiększyła się właśnie o krasnali ratowników. Skrzaty stanęły przy fontannie na ulicy Oławskiej 31. Warto nadmienić, że Bartłomiej Janczak nie jest jedyną osobą, która odegrała rolę w tworzeniu realizacji tego pomysłu. Figurki przygotowała wrocławska artystka Beata Zwolańska-Hołod. Na ceremonii odsłonięcia nie zabrakło także dr. Andrzeja Nabzdyka – specjalisty, lekarza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sam przebieg „mini-ceremonii” choć krótki, to przyciągał zaciekawionych przechodniów.

Przypomnijmy, że wrocławskie krasnale to tradycja, która pojawiła się we Wrocławiu u progu nowego tysiąclecia. Pokazywaliśmy krasnale w serwisie video naszego portalu w cyklu #SymboleMiasta.

W tym szczególnie trudnym dla wszystkich roku akurat taki dobór nowych krasnali ma wymiar szczególny. Bohaterska walka na pierwszej linii frontu to coś, za co trudno podziękować, więc takim – symbolicznym gestem – można okazać wsparcie ratownikom medycznym.

Filip Macuda

Wielkie zakupy pod ogromną choinką – w Arkadach Wrocławskich

Poprzedni artykuł

Fundusze naprawcze powinny być w możliwie największej części skierowane na obszary wiejskie

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.