fot. PK

Pasażerowie MPK Wrocław nie kryją zdziwienia widząc ten znak. Tymczasowy przystanek na życzenie, który stanął na środku ulicy Długiej posiada dość ciekawy i niecodzienny napis. Czy to celowy zabieg miasta? Sprawdzamy.

Zdjęcia tego nietypowego oznaczenia przystanku obiegły lokalny internet. Postanowiliśmy udać się na miejsce i sprawdzić, czy nie jest to przeróbka i fotomontaż. Okazało się, że przynajmniej w tym drugim przypadku znak jest prawdziwy i stoi na ulicy Długiej.

fot. Piotr Krejner

Znak informujący o przystanku na życzenie rzeczywiście stoi, ale okazuje się, że nie jest to celowy zabieg miasta. Okazuje się, że pewien dowcipniś postanowił dokleić zabawny napis. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta poinformował nas, że podobne zgłoszenie mieli już wcześniej. — Dowcip całkiem trafny, ale nie możemy wprowadzać mieszkańców w błąd. Mieliśmy podobne zgłoszenie miesiąc temu i po interwencji został zmieniony. Teraz też tak się stanie i będzie zmuszeni przeklejać ten napis do skutku — mówi nam Klaudia Piątek, rzecznik prasowy ZDiUM

Nie mogliśmy nie zapytać o komentarz w tej sprawie Krzysztofa Balawejdera, prezesa MPK Wrocław. — Mogę zapewnić, że już niedługo, dzięki nowej linii tramwajowej, podróż ul. Długą będzie nie tylko wygodna ale i krótka — odpowiada prezes.

CZYTAJ TAKŻE: Zmieni się organizacja ruchu na ulicy Długiej. Tylko jedna nitka w obie strony

Koncerty we Wrocławiu tylko dla zaszczepionych – oficjalna decyzja

Poprzedni artykuł

Nowoczesne centrum diagnostyczne uruchomiono w Dolmedzie

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.