KGHM Polska Miedź S.A. został nominowany do nagrody Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” Byki i Niedźwiedzie w kategorii Spółka Roku z indeksu WIG20.

Również w marcu departament Relacji Inwestorskich KGHM zwyciężył w prestiżowym rankingu Parkietu oceniającym jakość komunikacji z inwestorami.

Gala wręczenia nagród Byki i Niedźwiedzie odbędzie się 24 marca. W uzasadnieniu nominacji podkreślony został fakt, że kurs akcji KGHM, którego prezesem jest Marcin Chludziński, wzrósł o ponad 90%. Notowania były wspierane przez prące na północ kursy miedzi i srebra, ale kapituła doceniła wyniki operacyjne koncernu. Pandemia nie zakłóciła wydobycia – a z takim problemem borykały się kopalnie węgla. Lockdown nie wpłynął negatywnie na sprzedaż, która była stabilna. Uwagę zwraca poprawa w chilijskiej kopalni Sierra Gorda: w 2020 r. produkcja miedzi wzrosła o 37% KGHM angażuje się również w OZE, buduje m.in. farmy fotowoltaiczne – można przeczytać w komunikacie Parkietu.

Globalna gospodarka ciągle zmaga się z niepewnością i kryzysem związanym z pandemią koronawirusa, ale miedziowej Spółce udało się utrzymać planowaną produkcję przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i dyscypliny kosztowej.

Miedź jest surowcem strategicznym w neutralnej węglowo gospodarce o obiegu zamkniętym, a popyt napędza również globalny trend Zielonego Ładu, innowacje technologiczne i rozwój związany z OZE. Wszystkie te aspekty zawarliśmy w strategii firmy, która w tych niepewnych czasach zdaje egzamin – relacjonuje prezes zarządu KGHM Polska Miedź SA Marcin Chludziński.

Zainteresowanie akcjami KGHM ze strony inwestorów rośnie, a dialog z interesariuszami buduje dobrą reputację KGHM. Wyrazem tego jest nagroda dla departamentu Relacji Inwestorskich firmy. Inwestycja w relacje z rynkiem to nie tylko kwestia wizerunku, ale również wymierne korzyści. Spółka transparentna może liczyć na lepsze warunki od instytucji finansowych i kontrahentów. W dłuższym okresie istnieje też korelacja pomiędzy jakością IR a ceną akcji – napisali organizatorzy rankingu.

  • Zespół Relacji Inwestorskich KGHM w 2020 roku m.in. kontynuował publikowanie Newslettera dla Inwestorów.
  • Dodatkowo zaktualizowana została sekcja IR na stronie KGHM oraz przygotowane nowe materiały promocyjne dla inwestorów i mediów.
  • Na 25 marca zaplanowana jest prezentacja skonsolidowanego raportu rocznego za 2020 rok Grupy KGHM.
Poprzez: kghm.com

Rusza kampania o zagranicznych mieszkańcach Wrocławia. Klipy o Ukrainie pojawią się w MPK

Poprzedni artykuł

Raport dotyczący koszenia trawy w aglomeracji wrocławskiej

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.