Na sprzedaż wystawiono działkę przewidzianą pod zabudowę biurową – położoną w obrębie pl. Jana Pawła II. Tam, gdzie jeszcze kilka lat temu stał uznawany za szpetotę budowlaną biurowiec Cuprum, miał powstać hipernowoczesny kompleks Cuprum Square.

KGHM, który wycofał się ze swojego ambitnego projektu deweloperskiego, szuka teraz kupca na tę niezwykle atrakcyjną nieruchomość. Zainteresowanie inwestorów tą nieruchomością jest – jak nieoficjalnie się mówi – ogromne. Przedstawiciele firmy pośredniczącej w sprzedaży parceli nie kryją, że ich zdaniem to może być największa w tym roku transakcja na rynku gruntów we Wrocławiu i jedna z rekordowych w kraju.

Popyt na działki we Wrocławiu, na których można niemal natychmiast wdrożyć inwestycję, nie zmniejszył się mimo kryzysu związanego z pandemią. Według Emila Domerackiego – dyrektora działu gruntów inwestycyjnych w Colliers International – spółce reprezentującej KGHM Polska Miedź SA – Biorąc pod uwagę jej powierzchnię i potencjał inwestycyjny na poziomie prawie 32 tys. mkw. powierzchni biurowej, możemy się spodziewać najbardziej widowiskowej transakcji w tym roku. Wynika to z bardzo ograniczonej dostępności takich gruntów, co nawet przy mniejszej aktywności inwestorów i liczbie rozpoczętych projektów sprawia, że są one atrakcyjnym produktem inwestycyjnym.

W przypadku działki przy pl. Jana Pawła II we Wrocławiu mowa jest o terenie, którego łączna powierzchnia wynosi 9 667 mkw. Pozwolenie na budowę przyznane właścicielom działki dopuszcza wybudowanie dwufazowego kompleksu biurowego o powierzchni 31 800 mk.w. powierzchni najmu. Dolne kondygnacje budynków mogą zostać przeznaczone na lokale handlowo-usługowe.

Projekt Cuprum Square, jaki miał miedziowy potentat z Lubina, opracowała pracownia architektoniczną Medusagroup. Zakładał wybudowanie dwóch niezależnych budynków biurowo-usługowych. Pierwszy o powierzchni ponad 10 tys. mkw, a drugi o powierzchni ponad 20 tys. mkw. Miały mieć odpowiednio 7 i 8 kondygnacji, a pod oboma gmachami zaplanowano jednolity podziemny parking.

Duży może więcej – konsolidacja rynku sposobem na bezpieczeństwo paliwowo-energetyczne Polski [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Na dobre i na złe – reagują codziennie policjanci

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.