Funkcjonariusze Policji prowadzili patrol ulic wrocławskiego Ołtaszyna, kiedy zauważyli kierującego samochodem osobowym mężczyznę. Widząc jego „styl” jazdy policjanci, podejrzewali, że kierujący może znajdować się pod wpływem jakiejś substancji odurzającej.

I tym razem się nie mylili. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że kierowca, którym okazał się 50-letni obywatel Niemiec ma prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu, co oznacza, że kierował pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Gdyby tylko to było jego problemem, czekałoby go poważne konsekwencje. Jednak wyszło przy okazji na jaw, iż jest on poszukiwany listem gończym, co wykazało sprawdzenie jego danych w policyjnych systemach informatycznych. Na dokładkę tablice na jego pojeździe pochodziły z kradzieży dokonanej kilka miesięcy temu na terenie północnej Polski.

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Zatrzymanego przez policjantów z wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego obywatela zza zachodniej granicy czeka teraz rozprawa sądowa. Póki co mężczyzna trafił „za kraty” nawet przed rozpatrzeniem przez sąd jego ubiegłotygodniowego przestępstwa, bo na koncie ma wcześniejsze przewinienia wobec prawa.

Poprzez: KMP Wrocław

Nie wychodzimy z domu, jeśli nie jest to konieczne – od 25 marca do 11 kwietnia powszechna zasada izolacji – poznaj obowiązujące zasady

Poprzedni artykuł

Epidemiczne obostrzenia kontra sport to zdrowie – radzimy trzymać formę w domu

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.