Policjanci z wrocławskiej drogówki na terenie gminy Długołęka dokonali pomiaru prędkości kierującego osobowym Peugeotem. Mężczyzna przy ograniczeniu prędkości 40 km/h pędził aż 92 km/h! W trakcie interwencji mundurowi odnaleźli i zabezpieczyli także znaczną ilość narkotyków – ponad 300 porcji narkotyków oraz kilkaset paczek wyrobów tytoniowych, które nie posiadały akcyzy. 

Mundurowi patrolując ulice podwrocławskich miejscowości zwrócili uwagę na poruszającego się ze znaczną prędkością osobowego peugeota. Przy użyciu wideorejestratora, w który wyposażony jest nieoznakowany radiowóz, zmierzyli jego prędkość, potwierdzając swoje przypuszczenia. 29-letni kierujący na odcinku drogi znajdującym się w obszarze zabudowanym, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, pędził aż 92 km/h!

W trakcie kontroli uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie 29-letniego mieszkańca Oleśnicy. Jak się okazało, jego powodem była znaczna ilość narkotyków oraz inne zabronione prawnie przedmioty, a dokładniej było to ponad 200 sztuk paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, które mundurowi odnaleźli przy nim oraz we wnętrzu kontrolowanego auta.

Łącznie mundurowi odnaleźli ponad 100 porcji handlowych amfetaminy i prawie 200 porcji handlowych marihuany – informuje sierżant sztabowy Rafał Jarząb

W aucie mundurowi znaleźli również kilkadziesiąt sztuk tabletek w woreczkach strunowych,  kilka opakowań leków psychotropowych. Mężczyzna tłumaczył się, iż sprzedaż narkotyków oraz nielegalnych wyrobów tytoniowych stanowi jego źródło utrzymania, gdyż trzy miesiące temu stracił pracę.

Policjanci zatrzymali niebezpiecznie jeżdżącego 29-letniego kierowcę, który dodatkowo w trakcie kontroli przyznał się, że tego samego dnia rano przyjmował amfetaminę, co także wpływało na jego nietypowe i nerwowe zachowanie. W związku z tym mundurowi zatrzymali również jego prawo jazdy.

Swoją podróż mężczyzna zakończył w policyjnym areszcie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd, a grozić mu może kara nawet 10 lat więzienia.

Śmiertelny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. 75-latka zmarła na miejscu

Poprzedni artykuł

Wrocław pożegnał Urszulę Spałkę, wieloletnią dyrektorkę XIII LO

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.