Konsekwencja burmistrza, determinacja rodziców i zaangażowanie kadry oświatowej przynosi efekty. W Szkole Podstawowej w Drołtowicach powstaje nowe przedszkole. To przyjazne miejsce dla 25 dzieci rusza już od września. Preferencyjne opłaty dla rodziców, to nie jedyne atuty tego miejsca w gminie Syców.

Drołtowickie przedszkole wraz z placówką w Sycowie to element ważnych działań, na które sycowski samorząd z sukcesem pozyskał 1,1 mln zł dotacji, jako partner lidera projektu – Fundacji Merkury, o czym informowaliśmy w naszym portalu. Przedsięwzięcie – uruchomienie w sumie 75 miejsc w przedszkolach w Sycowie i Drołtowicach – zgodnie z założeniami projektu będzie kosztowało 1,36 mln zł.

Nowa placówka może powstać dzięki wolnym zasobom lokalowym, którymi dysponuje Szkoła Podstawowa w Drołtowicach. Na maluchów będzie czekała przestronna sala, która właśnie jest wydzielana i remontowana. Do dyspozycji będzie również oddzielny plac zabaw i atrakcyjne pomoce naukowe. Przedszkole będzie pracować od godz. 6:30 do 16:30. Placówka będzie również przyjazna, jeśli chodzi o wydatki. Przez cały rok szkolny jedyną odpłatność, jaką poniosą rodzice jest 9 zł dziennie za posiłek dla dziecka.

Wiemy, że żyjemy w niepewnych czasach, więc przy dłuższej, zgłoszonej nieobecności opłaty mogą być zniesione. To szczególnie ważne, bo wiemy, że rodzice obawiają sią co będzie się działo dalej w związku z epidemią koronawirusa – wylicza burmistrz Sycowa Dariusz Maniak.

Przedszkole w Drołtowicach dysponuje ostatnimi wolnymi miejscami dla dzieci w wieku minimum 2,5 lat. Zapisy i więcej informacji – tel: 725207646. Na 12 sierpnia br. zaplanowano również dzień otwarty dla rodziców. Początek o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Drołtowicach.

Przedszkole w Drołtowicach – w skrócie:

  • dla 25 dzieci w wieku 2,5-5 lat, wydzielona i wyremontowana sala, a także oddzielny plac zabaw,
  • czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6:30 – 16:30,
  • bezpłatne zajęcia dodatkowe: język angielski, zajęcia „przez zabawę do wiedzy”, rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne, zajęcia z logopedą i psychologiem,
  • nowoczesne wyposażenie i pomoce dydaktyczne, w tym magiczny dywan z pakietem FUN – specjalna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych,
  • wrzesień-czerwiec 2020 r. w ramach projektu opłata tylko za posiłek – 9zł/dziennie – przy dłuższej, wcześniej zgłoszonej nieobecności dziecka brak opłat!

Drugie biuro zagraniczne promujące Dolny Śląsk – miejsce spotkań, rozmów i kreowania nowych projektów

Poprzedni artykuł

Korzystna zmiana w programie „Czyste Powietrze” – będzie łatwiej kwalifikować zielone urządzenia i materiały

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.