autor: ZDiUM

Inwestycja przewiduje poszerzenie jezdni o dodatkowy pas ruchu oraz budowę chodnika po stronie południowej. Ponadto skrzyżowanie z ulicą Nyską zostanie przekształcone w rondo. Na całym obszarze zaprojektowano również kanalizację deszczową, miejskie kanały teletechniczne oraz oświetlenie.

Przebudowa ulicy Pięknej, w której finansowo partycypują deweloperzy powstałej zabudowy wielorodzinnej,  rozpoczęła się pod koniec kwietnia. Do tej pory na całym odcinku realizowano prace ziemne i sieciowe: kanalizację deszczową, miejskie kanały teletechniczne oraz zasilanie do nowego oświetlenia. W  połowie sierpnia w obrębie skrzyżowania Pięknej z Nyską rozpoczęto prace sieciowe i przygotowawcze do całkowitego jego zamknięcia.

W niedzielę w nocy (z 10/11 października) skrzyżowanie zostanie wyłączone z ruchu i rozpocznie się jego przebudowa. Ulice Piękna i Nyska będą oznakowane na wlotach jako drogi bez przejazdu.

– Zmiany zostaną wdrożone w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 10 na 11 października. Na całym obszarze skrzyżowania  rozpoczną się dalsze rozbiórki i prace sieciowe, których zwieńczeniem będzie powstanie ronda. To oznacza całkowity brak przejazdu przez skrzyżowanie. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać aż do zakończenia prac drogowych. Spodziewamy się zakończenia wszystkich robót w ciągu ulicy Pięknej jeszcze w tym roku kalendarzowym. Finisz prac na samym rondzie nastąpi już w 2022r. – wyjaśnia Ewa Mazur ze ZDiUM.

Utrudnienia aż do końca robót

Z utrudnieniami w ruchu wynikającymi z toczących się prac budowlanych w obrębie skrzyżowania, oraz ulicy Pięknej na odcinku aż do Armii Krajowej, należy liczyć się aż do zakończenia budowy. W tej chwili wykonawca wkracza bowiem w kluczowy etap robót – przebudowy skrzyżowania, zakończenia prac sieciowych i robót drogowych przy poszerzaniu jezdni oraz budowie chodnika. Zaprojektowane rondo będzie miało średnicę zewnętrzną 32m, wewnętrzną – 17 m. Szerokość jezdni wyniesie 5m, na wlotach do pierścienia pojawią się azyle dla pieszych.

Celem inwestycji jest przede wszystkim poprawa komfortu życia mieszkańców „starej” i „nowej” zabudowy ulicy Pięknej. Będzie to możliwe poprzez poszerzenie jezdni na odcinku do
ul. Nyskiej do Armii Krajowej z 6m do 9m, co pozwoli wydzielić dodatkowy pas ruchu. Jego rolą będzie poprawa warunków obsługi komunikacyjnej zabudowy mieszkalnej, szczególnie nowopowstałej i nowoprojektowanej tak, aby nie upośledzać ruchu na głównych pasach ruchu ul. Pięknej. W ramach inwestycji pojawią się również miejsca postojowe, chodniki oraz dojścia wraz ze zjazdami.

Po stronie południowej ul. Pięknej zaprojektowano brakujący chodnik o szerokości 2.0 m (na długości planowanej obsługi p.poż – 4.0 m) połączony z istniejącymi chodnikami przy skrzyżowaniu z ul. Nyską i Armii Krajowej. Całkowita długość projektowanego chodnika wynosi ok. 470.0 m.

Zadanie jest realizowane przy partycypacji finansowej deweloperów w wysokości ok. 75% (wliczając koszt opracowania dokumentacji projektowej poniesiony przez deweloperów). Koszt inwestycji wynosi 4, 068 mln zł. Termin ukończenia całego zadania przypada na koniec 2021r.
i początek 2022r.

Liczba nowych przypadków wzrasta, a SZCZEPCIObus stanie pod wrocławskimi uczelniami

Poprzedni artykuł

O rozkopanym Wrocławiu powstają dowcipy. Zdyszany Jacek i podróż taksówką

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.