Głogowska prokuratura zadecydowała o umorzeniu śledztwa pod kątem przekroczenia uprawnień przez policjantów oddziału prewencji z Wrocławia w czasie nielegalnego zgromadzenia. Chodzi o protest środowisk kibicowskich, który 11 kwietnia przeszedł ulicami Głogowa w związku z covidowymi obostrzeniami. Przypomnijmy, że tego dnia funkcjonariusze policji zatrzymali i zastosowali środki przymusu wobec 3 osób – dwóch mężczyzn i kobiety – biorących udział w demonstracji.

Po trwającym niemal pół roku postępowaniu, prokuratura umorzyła śledztwo wobec braku znamion czynu zabronionego. Sąd uznał legalność działań funkcjonariuszy.

Jest postanowienie Prokuratury Rejonowej w Głogowie o umorzeniu śledztwa pod kątem przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy w czasie nielegalnego zgromadzenia. Sąd rozpatrywał zażalenia 3 osób na zatrzymania. Osoby te w tym postępowaniu miały status pokrzywdzonego, a sąd uznał, że działania policji były legalne. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna – mówi nam Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

W nielegalnym zgromadzeniu, które odbyło się 11 kwietnia 2021 roku w Głogowie uczestniczyło około 100 osób. Podczas demonstracji policjanci interweniowali m.in. wobec jednej z młodych kobiet, z której udziałem film szybko obiegł Internet. Na nagraniu można dostrzec, jak policjant uderza kobietę pałką, łapie ją za szyję i przewraca na ziemię. Interwencja wobec kobiety była kontrowersyjna, a sprawą zajmowały się media w całym kraju. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Poniżej inna perspektywa wydarzeń z 11 kwietnia. Nagranie umieszczone na oficjalnym facebookowym profilu KWP we Wrocławiu

Petar Mijović nie jest już trenerem koszykarskiego Śląska

Poprzedni artykuł

Śląsk Wrocław o rok dłużej z Chemeko-System!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.