Podpisane dziś porozumienie ma na celu przede wszystkim otwarcie gminy Jemielno na potencjalnych przedsiębiorców oraz promocję gospodarczą gminy, a w dłuższej perspektywie szeroko rozumiany rozwój gminy Jemielno, zwłaszcza ekonomiczny i gospodarczy.

Dla gminy Jemielno jest to duży krok, który w przyszłości przyniesie jej pozytywne efekty gospodarcze i inwestycyjne. Porozumienie przewiduje bowiem współpracę w zakresie pozyskiwania konkretnych inwestycji na terenie gminy.

— Dzisiejsze podpisanie porozumienia to kolejny dowód na to, że gminy takie jak Jemielno, będąc świadome swojego potencjału, otwierają się na nowe inwestycje. Jako LSSE S.A. dokładamy wszelkich starań aby wspierać samorządy w przyciąganiu strategicznych inwestorów — mówi Piotr Wojtyczka, wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Specjalna strefa ekonomiczna została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów 15 kwietnia 1997 roku. Obejmuje 18 podstref położonych w środkowej części województwa dolnośląskiego. Zajmują łącznie powierzchnię 1 361 ha, na których decyzja o wsparciu ważna jest 15 lat.

Panthers Juniors powalczą o mistrzostwo Polski juniorów!

Poprzedni artykuł

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Maszynisty

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.