Prokuratorskie zarzuty za zatrzymanie nieletniego poza miejscem stałego pobytu, usłyszała matka chłopca i jej partner, a także przesłuchano w związku z zaistniałą sytuacją mężczyznę, z którym utrzymywali kontakt. To właśnie w jego mieszaniu wrocławscy policjanci odnaleźli chłopca. Cały i zdrowy trafił do placówki opiekuńczej, w której decyzją sądu powinien przebywać.

Z uwagi na charakter tej sprawy, wrocławscy funkcjonariusze prowadzili szeroko zakrojone działania poszukiwawcze, które zakończyły po godzinie 1 w nocy, 27 marca 2021 roku i wtedy zatrzymano też wymienione osoby. Kolejne czynności procesowe z ich udziałem, realizowali wspólne z prokuraturą, policjanci z komisariatu na Starym Mieście. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

O zaginięciu 11-latka pisaliśmy: TUTAJ! Funkcjonariusze sprawdzali m.in. parki, tereny zielone oraz przywodne, a także ogrody działkowe i inne różne miejsca, w których małoletni mógłby przebywać. Nawiązano również kontakt z placówkami medycznymi na terenie miasta. W działania zaangażowano służby prewencyjne, kryminalne oraz policyjnych specjalistów w zakresie poszukiwań osób. Priorytetem dla funkcjonariuszy było odnalezienie chłopca w możliwie najkrótszym czasie. Po publikacji informacji o prowadzonych poszukiwaniach, do policjantów wpływały różnego rodzaju wiadomości i każda z nich była od razu weryfikowana oraz sprawdzana, ale ostatecznie, nie miały one bezpośredniego wpływu na skutek poszukiwań.

Chłopca odnaleźli bowiem policjanci, w jednym z prywatnych mieszkań na terenie miasta. Później cały i zdrowy trafił do placówki opiekuńczej, w której decyzją sądu rodzinnego powinien przebywać.

Czynności procesowe i zabezpieczony materiał dowodowy, dały następnie podstawę do przedstawienia zarzutów matce chłopca i jej partnerowi m.in. za zatrzymanie nieletniego poza miejscem stałego pobytu tj. czyn z art. 211 Kodeksu karnego. Przesłuchano także w związku z zaistniałą sytuacją mężczyznę, w którego mieszkaniu przebywał 11-latek.

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 211 Kodeksu karnego osoba, która wbrew woli osoby powołanej do opieki lub nadzoru, uprowadza lub zatrzymuje małoletniego poniżej lat 15 albo osobę nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Piotr Krejner
KMP Wrocław

Uczniowie będą pić wrocławską kranówkę. 11 poidełek w kolejnych szkołach

Poprzedni artykuł

Pomagają Polakom spłacić długi

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.