Tuż po godzinie 9:00, w minioną sobotę policjanci otrzymali informację o zdarzeniu, do którego doszło przy jednym z kościołów na ternie powiatu wrocławskiego.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce w Chrząstawie Wielkiej, gdzie okazało się, że nieznany sprawca dokonał w nocy zniszczenia figur, które znajdowały się na dziedzińcu. Mundurowi zabezpieczyli materiał dowodowy m.in. w postaci obuwia, które zostawił domniemany sprawca i rozpoczęli poszukiwania osoby podejrzewanej o ten czyn.

Kontrola terenu przyległego do obiektu sakralnego i okolicznej wsi doprowadziła do zatrzymania 49-latka mogącego mieć związek z tym zdarzaniem. Mężczyzna wpadł, gdy znajdował się w okolicy jednego ze sklepów wielobranżowych. Był nietrzeźwy, a podczas jego kontroli i przeszukania w miejscu zamieszkania, policjanci ujawnili skradziony różaniec oraz but, który pasował wyglądem do obuwia pozostawionego na miejscu zdarzenia przez sprawcę.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że mężczyzna wszedł pod osłoną nocy na teren przykościelny i zniszczył znajdujące się tam wapienne figury. Mężczyzna ten w chwili zdarzenia był pijany, a na miejscu pozostawił po sobie butelkę po alkoholu oraz but. 49-latek trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych i teraz dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd. Jeśli okaże się, że zatrzymany mężczyzna jest sprawcą tego przestępstwa, to może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Michał Figurski: „To było coś, co dało mi wielkiego kopa i wiarę w siebie – mówi Michał Figurski” – udar u młodego człowieka może się zdarzyć

Poprzedni artykuł

Radni Sejmiku Dolnośląskiego sprzeciwiają się wykorzystywaniu przez polityków wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ochrony życia dzieci nienarodzonych

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.